POZnań Sport

Koziołek Poznań jak szkółka Barcy!

Koziolek  Foto:

W najbliższą niedzielę na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ul. Gdańskiej w Poznaniu, odbędzie się nabór do Klubu Sportowego Koziołek Poznań.

Najbliższy rok planujemy zamknąć z liczbą 160 zawodników w wieku od 5. do 11. roku życia – mówi Paweł Lisowski, koordynator grup młodzieżowych. Nasze szkolenie opieramy na wzorcach zachodnioeuropejskich, a dodatkową atrakcją dla naszych zawodników jest udział w Lidze Mistrzów Koziołka – rozgrywkach, które prowadzimy już od ponad roku. W tej chwili w klubie trenuje 6 zespołów czyli ponad 120 zawodników.

Tym razem zapraszamy dzieci roczników 2000, 2001, 2002, 2003 oraz 2004 na rekrutację uzupełniającą oraz 2005 i 2006 do nowo powstałych drużyn – mówi Łukasz Bigus, prezes klubu.

Celem Klubu Sportowego Koziołek Poznań jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i nastolatków oraz szkolenie młodych zawodników. Najodpowiedniejszym okresem do rozpoczęcia przygody ze sportem jest wiek 5-6 lat – szkoleniem takich grup będziemy się zajmować.

Starsze zespoły już istnieją od jakiegoś czasu i świetnie sobie radzą na wielkopolskich boiskach. Drużyny złożone z najmłodszych zawodników dopiero powstają. Klub Sportowy Koziołek Poznań istnieje dopiero dwa i pół roku, a już stał się jedną z największych i najprężniej działających szkółek dla dzieci w naszym mieście.

W klubie każdy trening z dziećmi prowadzi dwóch trenerów – są to ludzie z doświadczeniem i certyfikatami zagranicznymi, absolwenci AWF po stażach w Lechu Poznań i Warcie Poznań, ale przede wszystkim ludzie z pasją i doskonałym kontaktem z młodymi adeptami piłki nożnej. Zajęcia odbywają się na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce – obiekcie ze sztuczną nawierzchnią z atestem UEFA. Na zawodników czeka sprzęt sportowy, doskonałe plany treningowe oraz świetna atmosfera.

Nabór rozpocznie się o godzinie 17.00. Dzieci ominą stresogenne testy – każdy z zawodników będzie miał szansę zaprezentować się podczas gry na boisku.

Koziolek

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • mam nadzieje ze zajecia nie kosztuja duzo. Bylem z synem w szkolce Warty, porazka niestety

  • w sumie milo by bylo pokazac warszawiakom, ze u nas lepiej sie szkolo mlodych zawodnikow, lech i warta czekaja 🙂