Aglomeracja

Koronawirus – aktualizacja. 66 przypadków zakażenia

Koronawirus  Foto: gov.pl / domena publiczna

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 4 osób z Wielkopolski. Wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia przebywają w domach. Miały kontakt z osobą zakażoną.

Są to: młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego, mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu poznańskiego,mężczyzna w średnim wieku z powiatu leszczyńskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 66 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

————————————————————————–

Aktualizacja, 26 marca 2020, godz. 20:30 Jak informują służby wojewody w Wielkopolsce mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to: starsza kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem oraz starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 25.03.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem
1. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 4242 osób
2. Hospitalizowanych jest ogółem 74 osób
3. Poddanych izolacji lub kwarantannie są 5722 osoby

Aktualizacja, godz. 18:00

Jak informują służby badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki koronawirusa u kolejnych 2 osób z Wielkopolski. Zarażona jest starsza kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Natomiast mężczyzna z powiatu poznańskiego, który wrócił z zagranicy w stanie dobrym przebywa w domu.

Do godziny 18:00 w Wielkopolsce odnotowano 57 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

W południe informowaliśmy o kolejnych 7 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Zarażeni kornawirusem to trójka mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: nastolatek, mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w wieku starszym. Ich stan jest dobry, przebywają w domu.

W dobrym stanie pozwalającym na przebywanie w domu są także: mężczyzna w starszym wieku z powiatu wągrowieckiego i kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego.

Szpitale pomocy udzieliły także seniorom: mężczyźnie i kobiecie z powiatu kaliskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: gov.pl / domena publiczna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz