101-letni mieszkaniec Rimini, na północy Włoch, został wyleczony z koronawirusa i wrócił do domu – ogłosiła w czwartek wiceburmistrz miasta Gloria Lisi. To najstarszy we Włoszech pacjent, który pokonał chorobę Covid-19.
Sędziwy mężczyzna, u którego w zeszłym tygodniu stwierdzono zakażenie wirusem, trafił do szpitala w swoim mieście. Jego przypadek ze względu na wiek był bardzo skrupulatnie obserwowany przez włoskich lekarzy, którzy patrzyli z nadzieją na jego proces wychodzenia z choroby, atakującej przede wszystkim ludzi starszych.
W środę wieczorem mężczyzna, urodzony w 1919 roku, opuścił szpital w Rimini i wrócił do rodzinnego domu. Wcześniej informowano o wyleczeniu 95-letniej kobiety w Modenie.
(PAP) sw/ ap/


![Zielona fontanna [PIM] (4) Foto: PIM Zielona fontanna [PIM] (4) Foto: PIM](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/05/7qsLxE-313x168.jpg)







![Glogowska 05_1992 [polska.org] Foto: Polska.org Glogowska 05_1992 [polska.org] Foto: Polska.org](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2023/05/8Du5wf-313x168.jpg)


![Zielona fontanna [PIM] (4) Foto: PIM Zielona fontanna [PIM] (4) Foto: PIM](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/05/7qsLxE-300x200.jpg)


Dodaj komentarz