Wilda

Kontenery na używaną odzież

wzor pojemnika PCK  Foto: materiały prasowe PCK

Kontenery na odzież używaną stoją wszędzie. Można odnieść wrażenie, że są stawiane, gdzie popadnie. Bez względu na to, kto jest właścicielem nieruchomości lub jej administratorem. Trzeba to uporządkować i sprawdzić, czy faktycznie pomoc trafia tam, gdzie jest to opisane.

W 2015 roku Rada osiedla Wilda przygotowała listę kontenerów, które poddane zostały weryfikacji. Ponownie został reaktywowany w internecie formularz dzięki któremu można zgłaszać lokalizację kontenerów na ubrania. Rada Osiedla Wilda, która ponownie włączyła się w tą akcję, przekaże listę odpowiednim służbom celem weryfikacji.

Kontenery można zgłaszać tutaj.

Nie każdy pojemnik jest nielegalny. PCK na swojej stronie opisuje, na co zwrócić uwagę. Pojemniki PCK mają znak Czerwonego Krzyża oraz dane kontaktowe do odpowiedniego oddziału PCK – można szybko zweryfikować, czy dany pojemnik jest własnością PCK, a także, w razie potrzeby, poinformować o nieprawidłowościach (uszkodzenie pojemnika, przepełnienie itp.). Polski czerwony Krzyż sprzedaje tekstylia zebrane w kontenerach, a dochody w danym województwie są przeznaczane na lokalną działalność PCK. Zostawiający ubrania w pojemnikach, pomagają więc potrzebującym w swojej okolicy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe PCK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz