K U L T U R A

Koncerty i warsztaty – Wola opanowana przez dźwięki

WOLA - Innowacje i Kreacje  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

WOLA - Innowacje i Kreacje Foto: lepszyPOZNAN.pl / agPiątkowy wieczór upłynie na Woli pod znakiem muzyki, a w sobotę dźwiękiem bawić się będą mogły dzieci z rodzicami. Wszystko odbywać się będzie na wykreowanej plaży wokół innowacyjnych kontenerów.

Już dziś wieczorem będzie można na Hipodromie Wola posłuchać koncertu zespołów Strefa Zero oraz Dolary.

Odbędzie się także prezentacja i finał artystycznego spotkania muzyków z Berlina, Wielkopolski i Warszawy. Młodzi muzycy ze szkół muzycznych z Polski i Niemiec zaprezentują jazzowe i rockowe aranżacje przygotowane pod okiem basisty Stevena Borehama oraz pianisty Geralda Schneidera. Koncert, którego będziemy mogli wysłuchać to efekt etnich warsztatów muzycznych organizowanych przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo. Projekt realizowany jest w Polsce po raz dziewiętnasty.

Ponadto usłyszymy i zobaczymy debiutującą na poznańskiej scenie muzycznej grupę Dolary, której brzmienie inspirowane jest zarówno twórczością takich zespołów jak The Cure, Muse czy FriendlyFires, jak i brytyjskim grupami alt/Indie -mówią o nowym zespole organizatorzy koncertu.

Kolejnym zespołem, który dzisiaj wystąpi jest zdobywająca coraz większą popularność Strefa Zero. która w zeszłym roku wydała swój debiutancki album „Bałagan”. Na płycie znajduje się 12 kompozycji, w tym cover piosenki Janis Joplin “Mercedes-Benz”. Muzycy Strefy Zero mają na swoim koncie współpracę z wieloma uznanymi wykonawcami m.in.: z gitarzystą grupy Dżem Jerzym Styczyńskim, Markiem Radulim z Budki Suflera, czy z Ewą Błaszczyk.

Plenerowy koncert rozpocznie się na terenie Hipodromu Wola. Innowacje i Kreacje (ul. Lutycka 34) dzisiaj o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

Zapraszamy także na warsztaty dźwiękowe dla dzieci od 7 lat, które odbędą się tutaj w sobotęWarsztaty są szansą otwarcia wyobraźni dziecka na dźwięk oraz próbą uzmysłowienia sobie fenomenu otoczenia dźwiękowego, które może stać się zarówno kanałem ekspresji, jak i doskonałą zabawą – zachęcają organizatorzy.

Dzieci i młodzież uczestnicząca warsztatach pozna tajniki rejestracji oraz przetwarzania dźwięku, dowie się jak działa mikrofon dynamiczny i pojemnościowy, zobaczy również jak “wygląda” dźwięk na analizatorze widma. Będzie także okazja do próby złożenia szybkiej kompozycji dźwiękowej na podstawie zarejestrowanych i przetworzonych samodzielnie dźwięków.

Po niezwykłym świecie dźwięku oprowadzać będzie Bartosz Szczęsny, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Poznania, współtwórca duetu Rebeka, oraz członek zespołu Adre`N`Alin, występujący zarówno w Polsce jak i zagranicą, entuzjasta instrumentów elektronicznych, prowadzący kursy dla producentów muzycznych. Uczestnicy z jego pomocą korzystać będą z oprogramowania Ableton Live, kontrolera midi, a także z rejestratora dźwięku oraz mikrofonów.

Na te warsztaty zapraszamy również na Hipodrom Wola w sobotę (16.07) o godzinie 16:00.

Zapisy na bezpłatne warsztaty: info@wolakreacje.pl – ZAPRASZAMY DZIECI NA MUZYCZNĄ ZABAWĘ!

WOLA - Innowacje i Kreacje Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz