K U L T U R A

ANIMATOR – najkrótsza inauguracja na świecie

motyw Festiwalu Animator 2011  Foto: Animator 2011

motyw Festiwalu Animator 2011 Foto: Animator 2011Choć festiwalowe seanse rozpoczęły się już rano, to uroczysta inauguracja została zaplanowana na wieczór w Auli Artis. Zapowiadająca się ciekawie uroczystość miała zaskakujący dla wszystkich przebieg i była chyba jedną z krótszych festiwalowych imprez.

Zebrani goście oprócz krótkich przemówień mieli wysłuchać także recitalu audiowizualnego Jarosława Kapuścińskiego (USA) pod tytułem Gdzie jest Chopin? Część oficjalna przebiegła bez zakłóceń. Zaskoczeniem była część artystyczna.

Jarosław Kapuściński rozpoczął recital, ale po chwili go przerwał. Przeprosił mówiąc, że jest jakiś problem techniczny i zszedł “pomajstrować” coś przy sprzęcie. Wrócił po chwili i ponownie rozpoczął swój występ. Trwał on jednak tylko kilka minut i ponownie został przerwany. Niestety już na dobre.

Jak się okazało zawiódł sprzęt komputerowy. Artysta przerwał inauguracyjne przedstawienie po tym, jak z jednego z urządzeń zaczął wydobywać się dym. Szkoda.

Oczekiwania publiczności były duże. Recital miał być niezapomniany i to się akurat udało, choć powód dla którego miał zapaść w pamięci gości miał być zgoła inny. Tak niestety bywa z przedmiotami martwymi, które jak powszechnie wiadomo, bywają złośliwe. Bez względu na przeciwności losu… przedstawienie musi trwać! Festiwal rozpoczął się na dobre!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz