K U L T U R A

Koncert pełen muzycznych żartów

Zamach na Mocarta  Foto: Teatr Syrena

Zamach na Mocarta Foto: Teatr SyrenaSpektakl Zamach na Mocarta pełen jest muzycznych żartów. Nie tylko muzycznych. Na scenie pojawi się Grupa MoCarta, a więc znany i uwielbiany smyczkowy kwartet o ambicjach kabaretu muzycznego, a także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. To właśnie ten ostatni aktor wykonuje podczas tego koncertu między innymi utwór Kobiety jak te kwiaty. Całość to doskonała rozrywka na najwyższym poziomie – muzycznym i aktorskim! Zamach na Mocarta będzie można zobaczyć w Sali Ziemi MTP na początku lutego.

„Jeśli śpiewać, to nie indywidualnie” – to podtytuł spektaklu, który od dnia premiery w 2010 roku jest jedną z najchętniej oglądanych propozycji Teatru Syrena z Warszawy – zapewnia Jacek Lisewski z Sollus Entertainment, organizator tego wydarzenia – spektakl nawiązuje do złotych czasów polskiego kabaretu, kiedy teksty pisali najwybitniejsi poeci, a muzykę komponowali wszechstronnie wykształceni muzycy, kabaretu nienachalnego, inteligentnego i finezyjnego, a przede wszystkim bardzo śmiesznego, bo przecież o to zawsze w kabarecie chodziło.

Zamach na MoCarta to wspólne dzieło ludzi, którzy taki właśnie kabaret świetnie czują. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Jaślar, jeden z założycieli legendarnego Kabaretu Tey. Liderem słynnej grupy smyczkowej MoCarta biorącej udział przedstawieniu jest jego syn Filip. Zbigniew Zamachowski i Wojciech Malajkat to aktorzy, których nikomu przedstawiać nie trzeba, a Roman Hudaszek, który również pojawia się na scenie, jest kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia.

Zamach na Mocarta Foto: Teatr Syrena

Gag goni tu gag, a piosenka piosenkę, Zbigniew  Zamachowski wyśpiewuje nie tylko utwory, które wykonywał jeszcze przed powstaniem „Zamachu…” w programie „Big Zbig Show”, ale i całkiem nowe aranżacje piosenek Piotra Bukartyka czy Tomasza Jachimka – dodaje Jacek Lisewski – i to jak wyśpiewuje!

Wspomniany już utwór Kobiety jak te kwiaty trafił nawet na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki.

Na spektakl Zamach na MoCarta zapraszamy do Sali Ziemi MTP w poniedziałek 2 lutego o 17:30 i 20:30. Bilety od 50,00 do 150,00 złotych możecie kupić online klikając tutaj.

Będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia, które będziecie mogli zdobyć na naszym profilu na fb.

Zamach na Mocarta Foto: Teatr Syrena

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz