Orkiestrę Miasta Poznania przy MPK można zobaczyć i oczywiście usłyszeć podczas wielu miejskich imprez. Teraz cały zespół rozpoczyna świętowanie 60-lecia Orkiestry. Na dobry początek odbędzie się specjalny koncert jubileuszowy w Auli UAM już w niedzielę.
Instrumentaliści w ciągu swojej działalności zgromadzili bogaty repertuar, w którym znaleźć można ponad 500 utworów różnych stylów muzycznych – podkreślają organizatorzy jubileuszowego koncertu – warto wspomnieć, że Orkiestra Miasta Poznania od lat znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych.
Z okazji 60-lecia Orkiestry zostaną zorganizowane różne wydarzenia. Pierwszym z nich będzie niedzielny koncert. Gościem specjalnym będzie Krzesimir Dębski, znany kompozytor muzyki filmowej.
Podczas uroczystości będzie można również zobaczyć solistów Teatru Wielkiego, którzy wykonają najpiękniejsze arie operetkowe i operowe – dodają organizatorzy – na spotkanie przyjść może każdy.
Specjalny koncert jubileuszowy Orkiestry Miasta Poznania odbędzie się w Auli UAM w niedzielę 25 stycznia o godzinie 16:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.


![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)













Dodaj komentarz