K U L T U R A

Koncert Doroty Osińskiej – zdjęcia

untitled-8874-Fot-Ewelina-Jaskowiak  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dorota Osińska wystąpiła w klubie Blue Note Poznań w poniedziałek, 11 października. Artystka promowała swój piąty album „Cześć, to ja”.

Dorota Osińska nie tylko przepięknie śpiewa, jest autorką tekstów oraz aktorką warszawskiego Teatru Rampa. W 2004 roku nagrała płytę „Idę”, następnie w roku 2010 ukazał się album „Kamyk zielony”. Kolejną, trzecią płytę “Teraz” artystka nagrała po sukcesie w II edycji programu The Voice of Poland. Śpiewała między innymi u boku Jose Carrerasa. W lutym 2020 r. ukazała się jej najnowsza płyta pt. „Cześć, to ja”.

Najnowszy album jest w pełni autorski. To najbardziej intymna płyta w dyskografii Doroty Osińskiej. Na płycie znalazły się piękne, refleksyjne i wzruszające ballady. Artystka sięgnęła do muzyki folkowej oraz zaczerpnęła z takich gatunków jak country oraz bluegrass. Do wszystkich utworów teksty Dorota Osińska napisała zupełnie sama. Tak powstał materiał na płytę, którą wokalistka podzieliła się ze światem.

W poniedziałkowy wieczór przenieśliśmy się do świata pięknych emocji, pełnych nostalgii, momentami zabawnych i wzruszających. Koncert rozpoczął się po godzinie 19:00. Na scenie Dorota Osińska wystąpiła w towarzystwie dwóch gitarzystów – Pawła Stankiewicza oraz Kornela Jasińskiego.
Zgromadzona publiczność usłyszała piosenki ze starszego repertuaru, następnie w drugiej części koncertu utwory z najnowszej płyty. W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję usłyszeć także Pawła Stankiewicza, który zagrał jedną ze swoich piosenek.

Kilkukrotne owacje na stojąco nie pozwoliły artystce zejść ze sceny. Dorota trzykrotnie wracała do fanów. Wzruszona i rozentuzjazmowana publiczność opuszczająca klub Blue Note była najlepszym dowodem na to, że był to wspaniały wieczór.
Dobrą wiadomością jest to, że artystka planuje wydać kolejną płytę.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz