Firma

Komputronik spogląda ma zachód

Komputronik Megastore w Warszawie  Foto: Komputronik

Poznański Komputronik jeden z największych polskich dystrybutorów branży IT i elektroniki w Polsce założył spółkę w Niemczech z siedzibą w Berlinie.

Komputronik Megastore w Warszawie Foto: KomputronikPoczątkowo Komputronik GmbH będzie prowadził sprzedaż detaliczną wybranej oferty na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego.

Spółka planuje także sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec.

Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech – Komputronik GmbH. Mamy zamiar otworzyć w tym roku własny sklepu internetowy, dedykowany niemieckim klientom – mówi Wojciech Buczkowski, prezes poznańskiej spółki.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz