K U L T U R A

Kołysanka dla szaranka razem z darmowa wyprawką

Poznański Chór Chłopięcy  Foto: Grzegorz Dembiński / materiały prasowe Wydawnictwa Miejskiego

„Kołysanka dla szaranka” to tytuł nowej płyty wydanej przez Poznański Chór Chłopięcy. Wydawnictwo wręczane będzie rodzicom noworodków urodzonych w naszym mieście w 2022 roku wraz z darmową „Wyprawką dla gzubka.

Na płycie znalazły się zarówno tradycyjne, dobrze znane od pokoleń kołysanki, jak np. „Był sobie król”, „Aaa, kotki dwa”, czy „Idzie niebo”, jak również nowe propozycje muzyczne.

Wszystkie piosenki zostały specjalnie zaaranżowane z myślą o najmłodszych słuchaczach i ich rodzicach, przez Jacka Sykulskiego i Wiesława Wolnika. Wykonują je soliści Poznańskiego Chóru Chłopięcego: Wojciech Piasecki, Franciszek Trojanowski, Ksawery Miecznik, Wojciech Woźnica, Alexander Buruzs i Dominik Budziński.

Do płyty została dołączona książeczka z tekstami kołysanek, która ma zachęcić rodziców, dziadków i innych członków rodziny do wspólnego śpiewania maluszkowi. Pięknie przygotowane od strony muzycznej i graficznej wydawnictwo stanowi ciekawy i niebanalny podarunek na powitanie każdego nowego mieszkańca naszego miasta.

Użyte w artykule zdjęcia: Grzegorz Dembiński / materiały prasowe Wydawnictwa Miejskiego

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz