Sport

Kolejorz gra dzisiaj na wyjeździe

18. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Zagłębie Lubin, 30.11.2013 r. Karol Linetty, Aleksander Kwiek)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejorz zagra dzisiaj na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w ramach 5. kolejki Ekstraklasy. Oba zespoły mają identyczną ilość punktów i zajmują sąsiednie, dalekie dość miejsca w tabeli rozgrywek.

Pracujemy nad tym, żeby zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani do każdego spotkania – mówił Maciej Skorża – każdy z nich zdaje sobie jednak sprawę, że obrona tytułu mistrzowskiego jest znacznie trudniejsza niż zdobycie go po raz pierwszy.

Lech musi jak najszybciej zacząć odrabiać straty, po nieudanym początku nowego sezonu. Podopieczni Macieja Skorży powinni zatem wygrywać w tej chwili wszystkie mecze. Zadanie jest trudne, ale wykonalne. Czy tak będzie właśnie dzisiaj?

Podczas tego spotkania na boisku na pewno nie zobaczymy Dariusza Dudki, który dostał ostatnio czerwoną kartkę i ma przymusową pauzę. Gotowi po nabytych urazach nie są jeszcze Barry Douglas oraz Darko Jevtić. Zabraknie także Kaspra Hamalainena, Szymona Pawłowskiego oraz Paulusa Arajuuriego, którzy wracają do zdrowia. Bardzo niepewny jest występ Karola Linettego.

Zagłębie na pewno jest teraz podbudowane wysokim zwycięstwem z Błękitnymi Stargard i wiem, że wysoko zawieszą nam jutro poprzeczkę – podkreślał trener Lecha – musimy zagrać skutecznie, wykorzystać sytuacje, które sobie stworzymy i zdobyć trzy punkty, które są dla nas bardzo ważne.

Mecz między Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz