Sport

Stawka większa niż… dwa punkty – Patrioci Poznań – Bydgoszcz Archers

Patrioci Poznań - Griffons Słupsk 21:6 - Poznań 27.06.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Patrioci Poznań pokonali Griffons Słupsk 21:6. Mecz odbył się na stadionie POSiR-u na Golęcinie - Poznań 27.06.2015 r.

Drużyna Patriotów podejmie w rewanżowym spotkaniu zawodników Archers z Bydgoszczy. Niedzielny mecz odbędzie się w ramach szóstej kolejki PLFA II.

Rywalizacja w Grupie Północno-Zachodniej nabiera tempa i wszystko wskazuje na to, że o awans do play-off powalczą trzy drużyny: Bydgoszcz Archers, Dragons Zielona Góra oraz Patrioci Poznań. Bezpośrednie mecze między tymi składami elektryzują zawodników i kibiców na długo przed pierwszym wykopem – wszyscy bowiem wiedzą, że to najważniejsze spotkania sezonu zasadniczego.

Patrioci po ponad miesięcznej przerwie rozegrają swój trzeci mecz w sezonie. Na rozkładzie niepokonanych poznanian znaleźli się Griffons Słupsk (21:6) oraz właśnie Archers (30:6). Bydgoszczanie rozegrali o jedno spotkanie więcej, oprócz wspomnianej porażki dwukrotnie pokonali Griffons Słupsk (27:0 na wyjeździe oraz 20:6 w rewanżu w Bydgoszczy). Najbliższa konfrontacja, choć to dopiero półmetek sezonu, będzie miała ogromne znaczenie dla ostatecznego układu tabeli.

Obydwie ekipy miały sporo czasu na przygotowania do rewanżu. W składzie Łuczników największą zmianą będzie występ defensive backa Ernesta Hall’a Jr., który może pojawić się także w formacji ataku.

Bydgoszczanie wystąpią w nieco zmodyfikowanej obsadzie, a ich nowy zawodnik z pewnością jest sporym wzmocnieniem. Mecz w Bydgoszczy dał nam sporo wskazówek co do ich systemu gry, jednak czeka na nas zupełnie inny przeciwnik. Naszym celem pozostaje zwycięstwo i zagramy skoncentrowani na korzystny wynik – zapowiada Mack Rakowski, trener główny Patriotów Poznań. – Tak długa przerwa w grze z pewnością ma swoje dobre i złe strony. Mieliśmy sporo czasu na dopracowanie nowych systemów i liczymy, że treningi zaprocentują już w niedzielę. Mam nadzieję, że szybko wejdziemy w to starcie i zagramy dobry futbol na naszym poziomie – kończy optymistycznie szkoleniowiec Wielkopolan.

Wygrana drużyna z sześcioma oczkami na koncie zrówna się z Dragons Zielona Góra, którzy pauzują w tej kolejce. Zważywszy na terminarze obydwu składów awans do play-off może rozbić się o małe punkty, co z pewnością będzie dodatkową motywacją dla zawodników. Głodni rewanżu bydgoszczanie postawią surowe warunki Patriotom, z kolei dla gospodarzy będzie to ważny sprawdzian z realizacji dalekosiężnych celów – emocje gwarantowane!

Archers poprzednie spotkanie rozegrali trzy tygodnie temu. Niedzielny występ będzie dla nich jednym z rodzaju „być, albo nie być”, dlatego nastawienie zawodników jest mocno bojowe – Pierwsza konfrontacja nie ułożyła się po naszej myśli, popełniliśmy sporo błędów, a Patrioci to wykorzystali. Od ostatniego meczu z Griffons skupiliśmy się na eliminacji naszych słabych stron i uważam, że nie jesteśmy na straconej pozycji. Poznanianie konsekwentnie realizują nakreślony plan, którego efekty widoczne są w tym sezonie. Nie mniej, jedziemy do Poznania walczyć jak równy z równym – przekonuje Adrian Kuźniewski, prezes i zawodnik Bydgoszcz Archers.

Mecz między drużyną Patrioci Poznań a Bydgoszcz Archers w ramach szóstej kolejki PLFA II zostanie rozegrany na Stadionie POSiR na Golęcinie w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 16:00. Bilety: 5,00 złotych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz