Oborniki

Kolejne siłownie plenerowe

Siłownia w Parku Marcinkowskiego  Foto: Mirosława Halilivić / Rada Osiedla Stare Miasto

Siłownie pod chmurką rosną jak grzyby po deszczu. Coraz częściej też i chętniej z nich korzystamy. To doskonała okazja, by zadbać o swą kondycję i to bez względu na wiek. Kolejne takie miejsca powstaną wkrótce w dwóch wsiach w Gminie Oborniki.

Nieczajna i Uścikówiec to kolejne wsie w gminie Oborniki, której mieszkańcy będą mieli własną siłownię zewnętrzną – informuje Urząd Miasta i Gminy Oborniki – inwestycje wykona firma z Torunia.

Na nowej siłowni w Nieczajnie będziemy mogli korzystać z takich urządzeń jak biegacz, orbitrek czy rower. W Uścikówcu istniejący plac zabaw zostanie wzbogacony o urządzenie biegacza. Obie siłownie powstaną w ramach funduszu sołeckiego.

Kolejna inwestycja przygotowywana jest w miejscowości Górka, gdzie powstanie nowy plac zabaw. Prace zaplanowano na dwa etapy. Jeszcze w tym roku pojawi się tutaj tak zwany bujak, huśtawka wagowa oraz wahadłowa. W przyszłym roku natomiast zamontowany zostanie zestaw zabawowy oraz bujak podwójny. Budowa kosztować będzie 7.000 złotych.

Ruszają też prace przy zagospodarowaniu terenu na potrzeby boiska wiejskiego w Bąblinie – dodają urzędnicy z Obornik – natomiast w przyszłym roku boisko zostanie doposażone o ogrodzenie, bramki, piłkochwyty, plac zabaw oraz małą wiatę biesiadną.

Jeszcze w tym roku powstanie też altana biesiadna o wielkości 35,00 m² w Urbaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: Mirosława Halilivić / Rada Osiedla Stare Miasto

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz