POZnań

Kolejne remonty, kolejne utrudniania na ulicach

Ulica Niezłomnych  Foto: Google Street View

Mamy już praktycznie półmetek wakacji. Na ulicach jest rzeczywiście mniejszy niż zazwyczaj ruch, ale kierowców w najbliższym czasie czekają kolejne utrudnienia.

Jedne z nich związane są z kolejnymi pracami drogowców w rejonie ulicy Niezłomnych. Rozpoczną się one w poniedziałek (31.07) i trwać będą do piątku 18 sierpnia.

W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu będą dwa pasy po południowej stronie ul. Niezłomnych na odcinku między al. Niepodległości i ul. Kościuszki – informuje Miejski Inżynier Ruchu – ruch na tym odcinku będzie odbywać się będzie dwoma pasami od ul. Ratajczaka w stronę al. Niepodległości.

Objazd zamkniętego odcinka poprowadzi nas przez al. Niepodległości i ulice Powstańców Wielkopolskich oraz Kościuszki.

W kolejnym etapie prac w rejonie ulicy Niezłomnych zamknięte dla samochodów zostaną dwa pasy po północnej stronie tej ulicy między al. Niepodległości i ul. Kościuszki. Samochody będą miały do dyspozycji południową stroną ulicy po jednym pasie w każdą stronę.

W obu etapach wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych, Kościuszki i Ratajczaka – dodaje Miejski Inżynier Ruchu – o kolejnych etapach prac będziemy informować z wyprzedzeniem.

Również w ostatni dzień lipca rozpocznie się kolejny etap remontu linii kablowych na ul. 28 czerwca 1956.

Piesi idący chodnikiem wzdłuż ulicy 28 Czerwca’56  na odcinku około 120 m na południe od skrzyżowania z ul. Hetmańską będą mieli nieco mniej miejsca. Zwężona będzie również jezdnia na wysokości początku wyspy przystankowej “Traugutta” w kierunku centrum. Stanął tutaj także znak ograniczenia prędkości do 30km/h. Prace w tym miejscu mają się zakończyć do soboty 5 sierpnia.

Poniedziałkowe remonty na ulicach

W ostatni dzień lipca naprawiana będzie także nawierzchnia na ulicy Murawa na odcinku od skrzyżowania z Lechicką do ronda Solidarności.

Oprócz tego zaplanowaliśmy załatanie dużego ubytku na ul. Złotowskiej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W samym centrum Poznania, w w rejonie Starego Rynku na ulicach Koziej i Klasztornej prowadzone będą natomiast prace brukarskie.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz