Aglomeracja

Kolejne połączenia z Ławicy! Polecimy do Burgas i Bari!

Samolot - Ławica - 1 połączenie transatlantyckie  Foto: Mikołaj Waligórki / Port Lotniczy Ławica - materiały prasowe


Linia Lotnicza Ryanair wprowadziła do systemu rezerwacyjnego nowy kierunek z lotniska Ławica. Od 26 marca 2023 roku z Poznania pasażerowie polecą do Bari we Włoszech. Loty dwa razy w tygodniu. W czwartki i niedziele.

W systemie rezerwacyjnym pojawiła się i skonkretyzowała, co do dat, także druga nowość od Ryanair na 2023 rok. Od 26 marca z Ławicy będzie można polecieć do Burgas w Bułgarii. Loty odbywać się będą także w czwartki i niedziele.

200 tysięczne Burgas może zaoferować sporo atrakcji turystom. To znane uzdrowisko i port rybacki nad Morzem Czarnym. W bezpośredniej bliskości miasta znajdują się trzy jeziora, w tym największe naturalne jezioro kraju – Jezioro Burgaskie.

W centrum miasta znajduje się obszerny park z pomnikiem Adama Mickiewicza, który spędził w tym mieście kilka miesięcy u schyłku życia. Imieniem polskiego poety nazwana została także jedna z ulic w centrum miasta.

Włoskie Barii znane jest m.in. jako miejsce urodzenie królowej Bony z rody Sforców, żony Zygmunta I Starego. To miasto leżące nad Adriatykiem na pewno zachwyci zabytkami i klimatem polskich turystów.

Użyte w artykule zdjęcia: Mikołaj Waligórki / Port Lotniczy Ławica - materiały prasowe, wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz