POZnań

Kolejne parkingi Park&Ride

Parking - św. Michała  Foto: lepszyPOZNAN.pl / S9+

Wkrótce będziemy mogli korzystać z kolejnych parkingów typu Park&Ride. Pierwszy taki parking został otwarty na osiedlu Jana III Sobieskiego przy pętli Pestki. Kolejne powstaną przy ul. Warszawskiej, w rejonie przystanku kolejowego Poznań-Strzeszyn oraz przy ul. Starołęckiej.

Na tych trzech nowych parkingach łącznie zaparkować będzie mogło 207 samochodów. Ich właściciele mogą następnie przesiąść się do bimby czy autobusu i tak właśnie kontynuować jazdę.

Parking, który jest niemal już gotowy i prezentujemy go na zdjęciach, znajduje się w rejonie ulic św. Michała, Warszawskiej i Świętojańskiej. Jest tutaj 100 miejsc parkingowych, w tym 4 miejsc dla użytkowników z  niepełnosprawnościami oraz ok. 30 stojaków rowerowych.

O połowę mniej miejsc, czyli 50, będzie czekało na samochody na parkingu na Strzeszynie. Tutaj również będzie około 30 stojaków rowerowych. Parking Starołęka pomieści 57 samochodów.

W każdym z tych miejsc znajdzie się kasa biletowa, elektroniczna, interaktywna tablica informacji pasażerskiej, elektroniczne tablice drogowe, terminal wjazdowy i wyjazdowy oraz elektroniczna tablica zmiennej treści.

Obiekty zostaną ogrodzone i wyposażone w szlabany wjazdowe i wyjazdowe oraz będą dostępne za opłatą, stanowiącą równowartość  biletu 24-godzinnego  na przejazdy transportem publicznym – informuje ZTM – jeśli masz sieciówkę zostawiasz samochód na parkingu za darmo.

Parking - św. Michała Foto: lepszyPOZNAN.pl / S9+
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz