POZnań

Wiadukt nad PST wyremontowany

Odnowiony wiadukt na ul. Szymanowskiego  Foto: PIM

Możemy już korzystać z wyremontowanego wiaduktu na ulicy Szymanowskiego. Wszystkie prace zostały zakończone jeszcze we wrześniu.

Obie wyremontowane nitki wiaduktu są w pełni przejezdne od czerwca, a w ostatnich tygodniach prowadzono jedynie drobne prace wykończeniowe – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – cieszymy się, że nowatorska nawierzchnia na pasach dla autobusów dobrze spisała się latem.

Wiadukt wymagał już remontu, ponieważ był w bardzo złym stanie technicznym. Podczas prac wymieniono m.in. płyty na jezdni wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady. Stare schody zostały rozebrane, a w ich miejscu stanęły nowe. Pasami dla autobusów poprowadzono również drogę dla rowerów.

Wyremontowano także spód wiaduktu. Prace poprawiły estetykę i bezpieczeństwo pasażerów Pestki. Belki konstrukcyjne zostały odnowione. Zmieniły się także murki oporowe i pochylnie prowadzące na przystanek tramwajowy od strony osiedla Zygmunta Starego. Zamontowano także nowoczesne oświetlenie LED, które doświetliło przystanek i poprawiło komfort podróżnych. 

Odnowiony wiadukt na ul. Szymanowskiego Foto: PIM
Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz