Luboń

Kolejne dziuple zlikwidowane

Kolejne dziupla zlikwidowana  Foto: KMP Poznań

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby związane z przestępczością samochodową. Podczas przeszukań zabezpieczyli jedno skradzione auto i kilkaset części samochodowych, które pochodzą z kradzieży. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano 2 miesięczny areszt. Sprawa jest rozwojowa mówią policjanci i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

15 stycznia funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z KMP Poznań weszli na teren jednej z posesji na terenie Lubonia. Tam w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymali 2 mężczyzn. W trakcie wejścia policjantów, obie osoby zajmowały się rozbiórką jednego z pojazdów. Okazało się, że jest to samochód skradziony dzień wcześniej w Lesznie. W tym samym pomieszczeniu znaleziono jeszcze części innego pojazdu, który został skradziony z terenu Szczecina.

26-latek i 45-latek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty związane z przestępczością samochodową. Jeden z nich trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 2 miesiące.

Kolejnego dnia policjanci zdecydowali się na przeszukania kolejnych miejsc, które według nich mogły być „dziuplami samochodowymi”. Ich typowania okazały się trafne. Na terenie posesji, gdzie funkcjonariusze zdecydowali się na działania, zabezpieczono kilkaset części samochodowych. Kryminalni, wspólnie ze specjalistami – mechanoskopami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP, odnaleźli części od 5 samochodów. Jeden z pojazdów został skradziony w Poznaniu, zaś 4 kolejne na terenie Niemiec.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz