Kolejna przegrana WKS-u Grunwald

WKS Grunwald - MKS Wieluń  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Tylko 7 zwycięstw i aż 15 porażek mają na swoim koncie zawodnicy WKS Grunwald w sezonie 2016/2017. Kolejny mecz wyjazdowy nie przyniósł oczekiwanego zwycięstwa.

W meczu 22 kolejki I ligi piłki ręcznej doznaliśmy trzeciej z rzędu porażki z zespołem Kasztelana Sierpc 24-20(11:10). Porażka ta jest tym bardziej przykra, że bardzo mocno skomplikowała naszą sytuację w tabeli. Zespół z Sierpca traci do naszego zespołu 3 punkty, natomiast zespół z Żukowa 1 punkt. Do rozegrania pozostały cztery kolejki spotkań, z których każdy będzie walką o pozostanie w rozgrywkach I ligi. Wczorajszy mecz rozpoczęliśmy od prowadzenia. Do 20 minuty pierwszej części spotkania prowadziliśmy dwoma bramkami. Jednak końcowa część pierwszej odsłony meczu i 15 minut drugiej jej części w naszym wykonaniu były już znacznie gorsze. W 45 minucie Kasztelan prowadził już 19-12. W końcowej części spotkania odrobiliśmy część strat, ale to zdecydowanie za mało aby odnieść zwycięstwo – mówi Krzysztofa Brzeziński, kierownik sekcji

Kasztelan Sierp – WKS Grunwald Poznań 24:20 (11:10)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński – Łukasz Wachowiak 2 , Mikołaj Wawrzyniak 1, Krzysztof Westwal, Robert Fogler, Alan Harasymek 1, Michał Majewski 2, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 3, Piotr Nowicki 1, Tomasz Gintowt 6 (na zdjęciu z piłką nr 15), Patryk Piechowiak 2, Filip Kurek, Mateusz Matlach 2, Aleksander Pawłowski. Trener Rafał Walczak.

Zapis minutowy wyników.
60 min. 24:20
55 min. 21:17
50 min. 20:14
45 min. 19:12
40 min. 14:11
35 min. 13:10

30 min. 11:10
25 min. 11:10
20 min. 8:10
15 min. 6:8
10 min. 5:7
5 min. 3:3

Kolejny mecz wojskowi rozegrają z zespołem SMS Gdańsk, 22 kwietnia o godzinie 17:00 w hali Gimnazjum nr 54 przy ul.Newtona.

Natomiast w najbliższy piątek 7 kwietnia rozegrany zostanie mecz juniorów ze Startem Konin godz. 19:15 hala Newtona.

A w sobotę 8 kwietnia w ramach obchodów 70 lecia klubu zorganizowany został turniej piłki ręcznej dzieci rocznik 2004 i młodszych. Na parkiecie pojawią się reprezentenci zespołów MKS Poznań, Nielby Wągrowiec i WKS Grunwald. Początek turnieju godz. 10:00 hala Newtona.

WKS Grunwald - Stal Gorzów

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak