Piłka nożna: Jest zwycięstwo,a mógł być remis

Polonia Poznań - SMS II Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 11 kolejce I liga Kobiet gr. północna Polonia Poznań pokonała UKS SMS II Łódź 2:1 (1:0).

Pierwszy mecz u siebie na wiosnę i pierwszy przy prawie pełnych trybunach. Kibice na Harcerskiej dopisali znakomicie. Dlatego mimo, że wiedziałyśmy, że to będzie ciężkie spotkanie nasi kibice ponieśli nas do zwycięstwa. Początek meczu to napór przyjezdnych, ale udało nam się to przetrzymać i odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób czyli bramką Oli Tyl po pięknej zespołowej akcji. Do przerwy my próbowałyśmy dalej swoich sił, dogodne sytuacje miały Alicja Zając i Ada Sikora, ale w każdej z nich czegoś zabrakło my zdobyć gola. Po przerwie chciałyśmy zdobyć bramkę by móc spokojnie prowadzić spotkanie. W międzyczasie czerwoną kartkę obejrzała jedna z zawodniczek zespołu z Łodzi a nam udało się w końcu strzelić gola, po wygranej piłce przez Paulinę Liczbińską do bramki trafiła Kicaj. Drużyna SMS nie poddawała się i za wszelką cenę chciała odrobić straty, udało im się zmienić wynik na 2-1, napór nie przestawał, ale to my wyszłyśmy zwycięską z tego spotkania. Mecz był bardzo zacięty i bardzo ostry, czasem sędzina nie panowała nad tym, co dzieje się na boisku. Piłkarsko może nie było to najpiękniejsze spotkanie, ale emocji na pewno w nim nie zabrakło! – relacjonuje Alicja Zając.

Odkąd łodzianki “straciły” jedną zawodniczkę stały się bardziej zgrane i to one prowadziły mecz, częściej atakując bramkę bronioną przez Dominikę Dewicką. Nawet utrata drugiej bramki nie spowodowała ustania tych ataków. W ostatniej minucie spotkania łodzianki stanęły przed szansą zremisowania. na szczęście poznańska bramkarka nie dała się zaskoczyć.

Skład: Dewicka – Liczbińska, Czudzińska, Nowak M., Grześkowiak (Nowak R. 60′) – Kościelna (Sawicka 75′), Jacewicz (Filipiak 75′), Marczak, Sikora (Machowiecka 82′), Zając, Tyl (Szafran 55′)

Bramki dla Polonii: Tyl 26′ , Zając 78′

Za tydzień poznanianki zmierzą się na wyjeździe z zespołem TKKF Stilon Gorzów.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter