Aglomeracja

Kolej na Wielkopolskie Smaki

Kolej na Wielkopolskie Smaki  Foto: materiały prasowe

Kolej na Wielkopolskie Smaki Foto: materiały prasowePowstaje nowa propozycja kulinarnych eksploracji Wielkopolski – Kolej na Wielkopolskie Smaki. Jest to wspólny projekt firmy landbrand, Kolei Wielkopolskich i Agencji Rynku Rolnego, który ma przybliżyć mieszkańcom Poznania i Regionu smaki Wielkopolski. Jednocześnie projekt wskaże, jak komfortowo dotrzeć do najlepszych producentów regionalnych i restauracji wykorzystując kolej i inne, alternatywne dla samochodu środki transportu.

Jednym z elementów projektu jest program telewizyjny. Kucharz i fotograf Julian Redondo-Bueno odkrywać będzie uroki i smaki Wielkopolski, które z perspektywy Hiszpana wydają się jeszcze wyraźniejsze. Pierwsza seria Kolei na Wielkopolskie Smaki to 8 odcinków, które będzie można zobaczyć na antenie TV Wielkopolska,a także na stronie internetowej programu.

W nietypowej scenerii twórcy programu chcą zachęcić poznaniaków do degustacji wielkopolskich przysmaków. Na Dworcu Letnim, w najbliższą sobotę odbędzie się Piknik Kulinarny. Będzie można obejrzeć premierowe odcinki programu w kinie plenerowym. Będzie można spotkać się z prowadzącym Juliana Redondo-Bueno. Podczas pikniku będziemy nie tylko oglądali ale także degustowali, rozmawiali i dzielili się przepisami na nowe zastosowania wielkopolskich składników kulinarnych – zachęcają organizatorzy.

W programie przewidziano między innymi:
12:00 – 12:45 Premiera odcinka #1 i #2 Kolej na Wielkopolskie Smaki – Zdrowy Kurczak i Paella Wielkopolanka
13:00 – 14:30 Poczęstunek szparagami oraz kurczakami z chowu zrównoważonego
14:30 – 15:00 Premiera odcinka #3 i #4 Kolej na Wielkopolskie Smaki – Kiełbasa Naturalnie i Szparag – Złoto Wielkopolski
15:00 – 16:00 Degustacja i sprzedaż jakościowych wyrobów wędliniarskich
12:00 – 16:00 Degustacje wielkopolskich smaków wprost od producentów

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz