Aglomeracja

Artur Siódmiak zachęca do gry w szczypiorniaka

Artur Siódmak w VW  Foto: materiały prasowe

Wkrótce Poznań stanie się stolicą szczypiorniaka dla najmłodszych. Turniejowe rozgrywki rozpoczęły się z udziałem – reprezentanta Polski Artura Siódmiaka. W sportowym projekcie organizowany przez Volkswagen Poznań udział wzięło już ponad 1000 dzieci z Poznania i Swarzędza.

Artur Siódmak w VW Foto: materiały prasoweNa inauguracji dziecięcego szczypiorniaka pojawił się Artur Siódmiak, którego rzut w meczu z Norwegią podczas MŚ w piłce ręcznej w 2009 roku przeszedł do historii polskiego sportu.

– Uczestnictwo w cyklu turniejów daje dzieciom możliwość nie tylko sportowego, ale również intelektualnego rozwoju. Uczy kreatywnego myślenia, współzawodnictwa, pracy w grupie, realizacji określonych celów, a co najważniejsze propaguje zdrowy tryb życia – tłumaczy swoje zaangażowanie w projekt Siódmiak.

W turnieju uczestniczą 15-osobowe drużyny uczniów z klas trzecich szkół podstawowych, które rozgrywają mecze w ramach wydzielonych grup (Wilda, Antoninek i Swarzędz).

– W poprzedniej edycji programu łączna liczba dzieci, która wzięła udział w naszym programie przekroczyła magiczną barierę 1000 młodych sportowców. To dla nas spory sukces i motywacja do dalszej pracy – mówi Monika Hajbowicz z VW Poznań. – Zainteresowanie zawodami pokazuje, że w Poznaniu i okolicach istnieje zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Zależy nam więc na tym, by w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspierać edukację najmłodszych nie tylko w zakresie ekologii, ale również sportu.

Program pozwala dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności i pasji do piłki ręcznej. Po zakończonej rywalizacji mogą one kontynuować przygodę z piłką ręczną w ramach Akademii Szczypiorniaka – cyklu bezpłatnych zajęć prowadzonych przez zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań.

– Jestem przekonany, że cały projekt przyczyni się do popularyzacji piłki ręcznej wśród młodych ludzi i dostarczy nam wszystkim wielu niezapomnianych emocji – zapowiada Marek Werle, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej patronującego akcji.

W poprzedniej edycji bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu. Kto w tym roku okaże się najlepszy? Dowiemy się tego na przełomie maja i czerwca 2015 podczas Wielkiego Finału VI Edycji Programu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz