POZnań

Koduj z Gigantami online

Internet komputer  Foto: Startup Weekend Global Fashion Battle

Trwa ósma edycja bezpłatnych warsztatów z programowania – “Koduj z Gigantami”. Cykl zajęć adresowany jest do dzieci i młodzieży ze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ostatnie warsztaty z serii odbędą się najbliższy weekend 21 i 21 lutego. Są jeszcze wolne miejsca.

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Uczestnictwo w warsztatach jest całkowicie bezpłatne, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w do 20. 

W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 roku z sukcesem zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju! – mówi Dawid Leśniakiewicz, prezes szkoły “Giganci Programowania”.

Warsztaty online skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+. Ostatnie warsztaty z cyklu odbędą się najbliższy weekend 21 i 21 lutego. Tematycznie obejmują następujące zagadnienia:

  • Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
  • Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Glitch, HTML
  • Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

Najmłodsi poznają podstawy programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć stworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom. Ponadto uczniowie będą mogli wejść na wyższy poziom programowania i stworzyć skrypty modyfikujące świat Minecrafta. Dla uczniów klas 4-6 organizatorzy przygotowali warsztaty, które przy pomocy internetowego środowiska Glitch, pozwolą samodzielnie stworzyć własną stronę internetową. Z kolei uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, a także szkół ponadpodstawowych będą mogli wziąć udział w zajęcia, dzięki kórym poznaniają środowisko Visual Studio, języka programowania C# i jego zastosowanie w tworzeniu gier aplikacji. 

Organizatorem warsztatów “Koduj z Gigantami” jest szkoła “Giganci Programowania”. Partnerem społecznym akcji są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

“Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Szczegóły na stronie wydarzenia. 

Więcej informacji i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem “Monsteriada”. 

Użyte w artykule zdjęcia: Startup Weekend Global Fashion Battle

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz