POZnań

Kobieta, kastet i problemy na lotnisku

Lotnisko Ławica, Straż Graniczna  Foto: materiały prasowe

W poniedziałek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska, iż jedna z podróżnych na pokład samolotu zamierza wnieść w bagażu podręcznym kastet.

17 stycznia funkcjonariusze z Placówki w Poznaniu otrzymali informację od Służby ochrony Lotniska, że kobieta, która stawiła się do odprawy bezpieczeństwa przed odlotem do Brukseli posiada w swoim bagażu podręcznym kastet.

Właścicielką kastetu okazała się 31-letnia obywatelka Uzbekistanu. Kobieta oświadczyła, że kastet jest jej własnością i ma go przy sobie w celu samoobrony. Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli kastet, ponieważ cudzoziemka nie posiadała zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju – wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej pasażerka została zwolniona.  

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy. Kobiecie za usiłowanie wywozu kastetu do Belgii, oraz jak ustalili funkcjonariusze SG przywiezienie go z Niemiec do Polski, grozi kara grzywny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz