Sport

Kobiece kółko wokół Malty zainauguruje mistrzostwa w triathlonie

Womans Run - bieg wokół Malty  Foto: Paweł Urbaniak/BikeLife.pl/EnduSpprt

Dla wytrwałych sezon biegowy trwa cały rok. Już wkrótce pojawią się szansę na sprawdzenie swojej kondycji m.in. w poznańskim półmaratonie. Coraz więcej fanów zdobywa bardziej wymagający triathlon. W sportowych rozgrywkach startuje sporo kobiet i to właśnie one zainaugurują lipcowe Mistrzostw Europy w triathlonie na dystansie pełnym. Tym samym Poznań dołączy do innych europejskich krajów, w których to panie rozpoczną triathlonową rywalizację.

Zawody triathlonowe na MalcieBiegi dedykowane wyłącznie kobietom zazwyczaj mają miejsce w okolicach 8 marca, w ramach świętowania na sportowo Dnia Kobiet. Tym razem, 22 lipca, panie otworzą najważniejszą imprezę w historii polskiego triathlonu, czyli Enea Challenge Poznań 2016. Podczas biegu zawodniczki będą rywalizować na dystansie 5,4 km (jedno okrążenie wokół Jeziora Maltańskiego), które przez kilka dni będzie jedną z aren triathlonowych zmagań.

Od czterech lat pokazujemy, że w kwestii organizacji zawodów triathlonowych Poznań uczy się od najlepszych. Bieg specjalnie dedykowany kobietom otwiera triathlonowe weekendy w największych europejskich miastach, dlatego chcielibyśmy, aby u nas było podobnie – mówi Wojciech Kruczyński, organizator imprezy – Nie bez przyczyny utarło się stwierdzenie „siła jest kobietą”. Zdecydowanie zauważamy, że z imprezy na imprezę w naszych zawodach startuje coraz więcej kobiet, które jak równy z równym rywalizują z mężczyznami.

Każda z pań, która weźmie udział w biegu, może liczyć na specjalną koszulkę techniczną oraz okolicznościowy medal.

Triathlonistów wspierać będą nie tylko panie. Tego samego dnia, zaraz po zakończeniu biegu kobiet, odbędzie się bieg Enea Challenge Family Run na dystansie 10,8 km (2 okrążenia Jeziora Maltańskiego). Będzie on doskonałą okazją do tego, aby zaznaczyć swój udział w wydarzeniu podczas którego ok. 6 000 zawodników będzie rywalizowało na triathlonowych trasach.

Triathlon nad Maltą

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz