K U L T U R A

Klubowa trasa zespołu LemON

Edison Festival 2022 - LemON  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Wiosną zespół LemON wyrusza w klubową trasę koncertową promującą nowy studyjny album „Piatka”, który ukazał się 24 listopada. Kwietniowa trasa to klubowe spotkanie z muzyką zespołu w ośmiu polskich miastach – LemON wystąpi m.in. w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

LemON słynie z emocjonalnych i energetycznych koncertów, które przyciągają tysiące fanów uwielbiających charakterystyczny głos Igora Herbuta. Wiosenna trasa będzie okazją, aby usłyszeć na żywo utwory z „Piatki” oraz największe przeboje grupy. Przy produkcji najnowszej płyty zespół po raz pierwszy współpracował z Bogdanem Kondrackim, czołowym producentem na polskiej scenie muzycznej, który wyprodukował m.in. „Comfort and Happiness” oraz „Annoyance and Disappointment” Dawida Podsiadły, „W spodniach czy w sukience?” Ani Dąbrowskiej czy „Kochać” Maryli Rodowicz.

Płyta „Piatka” to autorskie utwory z charakterystycznymi dla LemON pełnymi emocji tekstami, charyzmatycznym i porywającym wokalem oraz kompozycjami, które oddają osobisty charakter utworów. Wydawnictwo promują single „Ptaki” i „Dużo Ciebie mi”, które mają już blisko dwa miliony odtworzeni w serwisie Spotify oraz wydany z końcem października “Chamski” z teledyskiem w reżyserii Michała Pańszczyka.

Zespół LemON powstał w 2011 roku z inicjatywy wokalisty i kompozytora Igora Herbuta. Grupa ma na koncie 4 studyjne albumu, nominacje do Fryderyków i przebojowe single, m.in. „Nice”, „Jutro” i „Scarlett”, które znalazły się na szczycie list przebojów w Polsce.

Harmonogram koncertów:

  • 4.04.2024 – Łódź, Wytwórnia
  • 5.04.2024 – Gdańsk, Stary Maneż
  • 6.04.2024 – Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
  • 7.04.2024 – Poznań, Tama
  • 11.04.2024 – Katowice, P23
  • 12.04.2024 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 21.04.2024 – Kraków, Forty Kleparz
  • 26.04.2024 – Warszawa, Palladium
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz