K U L T U R A

David Cross – Larks’ Toungues in Aspic at 50

David Cross - Larks’ Toungues in Aspic at 50  Foto: materiały prasowe

David Cross, angielski skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, wykładowca London Metropolitan University. Znany jako muzyk super grupy King Crimson, z którą współpracował w latach 1972-1974 przyjedzie do Poznania.

Pozostawił wkład w trzech klasycznych albumach King Crimson: ,,Larks’ Tongues in Aspic”, „Starless and Bible Black” oraz „Red”. Po współpracy z King Crimson dużo podróżował, ostatecznie wrócił do muzyki poprzez pracę w teatrze. W 1987 roku wraz z Keithem Tippettem (eks-King Crimson) założył zespół o nazwie Low Flying Aircraft. W ostatnich latach Cross wydał serię nagrań w duecie z Robertem Frippem, Andrew Keelingiem, Andrew Bookerem (z No-Man), Davidem Jacksonem (dawniej Van der Graaf Generator) i Peterem Banksem (dawniej Yes).

Cross komponował muzykę teatralną i pracował jako aktor. Prowadzi własną wytwórnię płytową Noisy Records. Na polskiej trasie zespół zaprezentuje materiał z płyty King Crimson “Larks’s Tongues In Aspic”, od wydania której minęło niedawno dokładnie pięćdziesiąt lat! W programie koncertu nie zabraknie także materiału z wydanej w 2023 roku nowej płyty David Cross Band, “Ice Blue, Silver Sky”, na której znajdują się zupełnie nowe kompozycje oraz wyjątkowe interpretacje klasycznych utworów King Crimson, takich jak “Exiles” i “Starless”.

Skład zespołu:

  • David Cross – skrzypce elektryczne
  • John Mitchell – śpiew, gitara
  • Sheila Maloney – instrumenty klawiszowe
  • Mick Paul – bas, śpiew
  • Jack Summerfield – perkusja

David Cross – Larks’ Toungues in Aspic at 50

Centrum Kultury Zamek

piątek, 23 lutego 2024, godzina 19:00

179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz