Kleszczewo

Kleszczewo i Poznań ze wspólnym biletem

Kleszczewo i Poznań ze wspólnym biletem  Foto:

Wraz z początkiem listopada podróż między Kleszczewem a Poznaniem stała się łatwiejsza. Zaczęły obowiązywać wspólne bilety, które będą ważne zarówno w autobusach ZTM jak tych, obsługiwanych przez Gminę Kleszczewo.

Zwiększanie zakresu przewozów pasażerów to jeden z konsekwentnie realizowanych celów – podkreśla Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego – od 1 listopada ZTM będzie zarządzał transportem publicznym obejmującym Miasto Poznań oraz 18 gmin aglomeracji.

To bardzo dobra informacja dla pasażerów, którzy już mogą podróżować autobusami różnych przewoźników na podstawie jednego biletu i tej samej taryfy. W gestii Gminy Kleszczewo pozostaną linie, których autobusy nie wjeżdżają do Poznania, a więc linie nr 488 (Markowice – Kleszczewo – Poklatki) i 489 (Kleszczewo – Swarzędz).

Do systemu dołączą trzy nowe linie nr 431, 432 i 435, na których obowiązywać będzie taryfa opłat ZTM w Poznaniu – dodaje Piotr Snuszka – jednocześnie, zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 54 kursującej ze Spławia poprzez Szczepankowo do Franowa, której trasa pokrywa się częściowo z trasami nowych linii.

Przypominamy, że linia nr 488 jest bezpłatna, dzięki czemu mieszkańcy Gminy Kleszczewo za przejazd komunikacją publiczną w kierunku Poznania i z powrotem będą ponosić takie same koszty jak w strefie B. Na linii nr 489 obowiązywać będzie taryfa opłat ustalana przez Radę Gminy Kleszczewo. Prawo do bezpłatnych przejazdów po terenie gminy Kleszczewo zachowają dzieci aż do ukończenia gimnazjum – w tym przypadku opłaty na kartach PEKA zostaną wniesione z budżetu Gminy.

Nadal na wszystkich liniach dzieci zachowają prawo do bezpłatnych przejazdów po terenie gminy Kleszczewo aż do ukończenia gimnazjum, w tym przypadku opłaty na kartach PEKA zostaną wniesione z budżetu Gminy. Na linii 489 zachowują prawo do bezpłatnych przejazdów osoby po ukończeniu 65 roku życia, jednak na liniach: 431, 432 i 435 obowiązują zasady takie jak w Poznaniu – w tym przypadku występuje jedynie ulga 50% dla emerytów i rencistów, natomiast prawo do przejazdów bezpłatnych dotyczy dopiero osób, które ukończyły 70‑ty rok życia.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz