Starołęka

Kładką na Starołęce przejdziemy już (prawie) oficjalnie

Kładką na Starołęce przejdziemy już oficjalnie  Foto: UM Poznania

Poznaniacy od jakiegoś czasu korzystają już z kładki na moście kolejowym, który łączy Starołękę z Dębcem. Przejście jest wykonane i właśnie pozytywnie przeszła odbiór. Będziemy mogli po niej jednak przejść w pełni oficjalnie po wykonaniu kilku jeszcze prac.

Odbiór został dokonany przez przedstawicieli PKP i ZDM i wypadł pozytywnie, a kładka na Starołękę jest już oficjalnie ukończona – wyjaśnia Lila Łada z Urzędu Miasta Poznania- ukończenie budowy samej konstrukcji to jednak  jeszcze nie wszystko.

Podczas odbioru technicznego sprawdzano szerokość kładki, ale także inne parametry techniczne całej konstrukcji. Obecni na miejscu specjaliści nie stwierdzili żadnych uchybień.

Kładka ma 150 cm szerokości, a nie jak początkowo planowano tylko 130 cm. Wynegocjowane dodatkowe 20 cm pozwoli w przyszłości zgodnie z prawem uznać tę kładkę ogólnodostępnym przejściem publicznym.

Zarząd Dróg Miejskich już przystąpił do przygotowania dokumentacji projektowej, która będzie podstawą do wykonania niezbędnych dojść i dojazdów do kładki zarówno od strony Dębca, jak i Starołęki – dodaje Lila Łada.

Na samej kładce ma zostać również zamontowane oświetlenie. Wszystkie te prace powinny być wykonane najpóźniej do czerwca. Do tego czasu kładka przez Wartę będzie miała status konstrukcji technicznej.

Dopiero po wykonaniu tych inwestycji kładka będzie mogła być formalnie oddana do użytku dla mieszkańców – podkreśla Lila Łada.

Budowa kładki na wiadukcie kolejowym kosztowała Miasto 800.000 złotych.

 Kładką na Starołęce przejdziemy już oficjalnie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz