K U L T U R A

Kina plenerowe polecają

Patrząc na prognozę pogody powinniśmy napisać: korzystajcie, nim nadejdą burze! Może tak być w czwartkowy i piątkowy wieczór. Prognozy mogą się jednak zmienić, zatem przedstawiamy propozycje kin plenerowych na najbliższe dni.

WTOREK – plac Wolności

Zobaczymy tutaj film Mad Max na drodze gniewu. Film wielu widzom dobrze znany i dobrze oceniany zobaczymy w innej odsłonie. To będzie pierwszy pokaz filmu w wersji Black and Chrome w Polsce.

Tom Hardy i Charlize Theron zabierają widzów w wysokooktanową podróż – zapowiadają organizatorzy – film pokażemy z kopii monochromatycznej, a więc tak, jak wymarzył sobie reżyser filmu.

Film Mad Max: na drodze gniewu w wersji black and chrome zobaczymy na placu wolności o godzinie 22:00. Wstęp bezpłatny.

Wtorek
godz. 21:30 “Nietykalni” #KinoRataje #NIC2017

ŚRODA – Kino na Dziedzińcu

Stary Browar zaprasza tym razem na Najlepsze najgorsze wakacje. Film jak najbardziej na czasie. Ten seans rozpocznie się o godzinie 21:00.

ŚRODA – Kino Grunwald

Plenerowe letnie Kino Grunwald działa na niewielkim placyku przed winiarnią Pod Czarnym Kotem. Możemy tutaj zobaczyć w każdą środę sierpnia filmy z architekturą w tle w ramach programu MIASTOmovie. Podczas najbliższego seansu wyświetlony zostanie film Kraina pałaców.

Chiny, Ordos. Miasto duchów wybudowane od podstaw na pustynnym obszarze, wciąż czeka na swoich lokatorów. To nie jest scenariusz filmu science-fiction, ale rządowy plan modernizacji rolniczego regionu.

Wprowadzenie do filmu Kraina pałaców poprowadzi Franciszek Sterczewski, a początek seansu o 21:30.

CZWARTEK – Lato na targach

Poznamy tutaj w tym tygodniu Przepis na miłość. To kolejna odsłona w cyklu kina kulinarnego. Tym razem to miłosna historia z czekoladkami w tle. Film zostanie wyświetlony o 21:00.

CZWARTEK – Baltic Waves

Kino to zlokalizowane jest na terenie między nowym Bałtykiem a starą drukarnią, w której mieści się od wielu lat Concordia. Oprócz filmów miejsce to oferuje wiele innych wydarzeń, o których możecie przeczytać klikając tutaj.

Podczas sierpniowych seansów w dalszym ciągu będziemy mogli oglądać filmy krótkometrażowe. W najbliższy czwartek będzie spotkaniem z Rosją.

Będzie to zestaw filmów przygotowanych we współpracy z jednym z najważniejszych rosyjskich festiwali krótkiego kina – zapowiadają organizatorzy – Message2Man stawia sobie za cel prezentację obrazów o humanistycznym przesłaniu przekazanym za pośrednictwem unikalnego języka filmowego.

Początek prezentacji filmów krótkometrażowych o 21:30.

PIĄTEK – KinoOgród w parku Kasprowicza

To już trzecia edycja Kinoogrodu, czyli cyklu projekcji filmowych w ogrodzie Kolektywu Kąpielisko. W tym roku organizatorzy zamiast słów wybrali dźwięki. Jak sami mówią w tym roku przemawia przez nas tematyka muzyczna.

W tym tygodniu zobaczymy film Tango w reżyserii Carlosa Saury. Opowiada on historię utalentowanego reżysera, który zostaje porzucony przez żonę. Aby pokonać rozpacz, rozpoczyna pracę nad filmowym musicalem. Odwiedza lokale, gdzie tańczy się tango. Poznaje piękną tancerkę, nawiązuje z nią romans. Ale jej opiekunem jest człowiek, który finansuje produkcję – i ma powiązania ze światem przestępczym.

Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia zapraszamy na film, którego projekcja rozpocznie się o 21:30.

PIĄTEK – kino letnie Zorza w Murowanej Goślinie

Zapraszamy na sense, które odbywają się w atrium Ośrodka Kultury przy ulicy Mściszewskiej. Najbliższym filmem będzie zabawna animacja Bociany. Seans w atrium rozpocznie się o 21:30.

PIĄTEK – Jeżyckie Kino Plenerowe Na Smochowicach

W tym tygodniu zobaczymy tutaj zabawną komedię francuską. Opowiada ona historię pewnego małżeństwa, którego trzy córki pobierają się z mężczyznami wyznającymi odmienne religie. Jak pogodzić uczucia z poprawnością polityczną? Warto to zobaczyć i dobrze się bawić.

Za jakie grzechy dobry Boże zostanie wyświetlone w Jeżyckim Kinie Plenerowym Na Smochowicach o 22:00.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Concordia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz