K U L T U R A

Katedralne kolędowanie

Poznański Chór Katedralny  Foto: Katarzyna Zalewska / materiały prasowe

W poznańskiej katedrze będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Zabrzmią m.in. „Wśród nocnej ciszy”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Anioł Pański”, “Lulajże Jezuniu” czy “Cicha Noc w wykonaniu Poznańskiego Chóru Katedralnego.

Postaramy się zaskoczyć wykonaniami kolęd mniej znanych i rzadziej śpiewanych. W trakcie koncertu swoje umiejętności zaprezentują również chórzyści w partiach solowych – informuje Michał Filimon, inspektor Poznańskiego Chóru Katedralnego.

Oprócz Chóru Katedralnego podczas koncertu zaprezentuje się również Chór Dziewczęcy “Paradiso”, który działa przy Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Pozna-niu.

Kolędowanie kojarzy się ze wspólnym śpiewaniem. Dlatego podczas koncertu kilka razy zaprosimy słuchaczy do zaśpiewania tych najbardziej znanych utworów bożonarodzeniowych razem z nami – mówi Michał Filimon

Poznański Chór Katedralny kolędował przed świętami w ramach trasy koncertowej w Ho-landii, występując w Hadze, Leiden, Woudrichem i Gorinchem. Współpraca polsko-holenderska chóru katedralnego liczy sobie 35 lat.

Poznański Chór Katedralny jest to najstarszy chór chłopięco-męski w Polsce, który założył w roku 1881 ks. Józef Surzyński nawiązujący do wielowiekowej tradycji wyko-nywania muzyki liturgicznej w Katedrze Poznańskiej. W okresie powojennym wysoki poziom zespołu zapewnił dyrygent ks. Zdzisław Bernat.

Koncert odbędzie się w niedzielę 5 stycznia 2020 o godzinie 17:00 w Bazylice Archikatedralnej. Wstęp wolny!

Użyte w artykule zdjęcia: Katarzyna Zalewska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz