K U L T U R A

Alona Szostak w Piwnicy pod Sceną

Alona Szostak  Foto: materiały prasowe Teatru Polskiego

O miłości, o nadziei, o emocjach – o tym śpiewać będzie pieśni, które usłyszymy w dwa styczniowe wieczory w Teatrze Polskim w Poznaniu. Kto? Alona Szostak, którą podziwiać można było m.in. w Hamlecie, granym w Starej Rzeźni.

Alona Szostak jest absolwentką Instytutu Teatralnego w Moskwie. W 2019 roku oficjalnie związała się z poznańskim Teatrem Polskim.

Widzowie na pewno pamiętają ją z fenomenalnej roli Gertrudy w „Hamlecie”, którą oczarowała publiczność. Jej umiejętności wokalne sprawiły, że została nagrodzona na 13. Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury 2019 w kategorii najlepsza wokalistka musicalowa.

Jej ciepłą, niespotykaną barwę głosu, podkreśloną wyjątkowym temperamentem scenicznym i niezaprzeczalnym talentem aktorskim, podziwiać będzie można już 11 i 12 stycznia w Piwnicy pod Sceną!

Poznaniacy będą mogli wysłuchać recitalu składającego się z rosyjskich i romskich romansów, piosenek odesskich (Okudżawy, Biczewskiej, Wysockiego, Pugaczowej, Młynarskiego), utworów Anny German i Ewy Demarczyk oraz francuskich klasyków – Edith Piaf, Jacqeus’a Brela, Georges’a Brassens’a i Charles’a Aznawura. Pojawią się również piosenki w języku hebrajskim i jidysz.

11 stycznia 2020 r., godz. 21.00
12 stycznia 2020 r., godz. 16.30

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Teatru Polskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz