Aglomeracja

Kalendarz Biegaczek 2018

Kalendarz Biegaczek - Piatkowo Na Biegowo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kalendarz Biegaczek to inicjatywa czysto charytatywna, która zrodziła się w 2016 roku. Zwyczajna sesja biegaczek stała się cegiełką pomagającą innym.

Ideą Kalendarza jest pomocy tym, którzy nas potrzebują. “Każdy gest, nawet najdrobniejszy – zmienia świat, czyjś świat”! I my zmieniamy go na lepsze. Pomagając innym pomagasz i sobie – mówią pomysłodawcy Ewelina Jaśkowiak i Piotr Rychter.

W pierwszej edycji kalendarza brało udział 12 dziewczyn reprezentujących jedną grupę biegową. W tym roku inicjatywa przybrała inną formę i tak obecny kalendarz współtworzy 12 grup biegowych: Ciastki.pz, Piątkowo na Biegowo, Naramowice Biegają, Wataha Północy, Grunwald Team Poznań, Drużyna Szpiku, Mamy – Biegamy, Night Runners, Biegamy dla Medali, Luboński Klub Biegacza, Muay Running Team i Biegajnia Poznań.

Każda z grup biegowych wytypowała reprezentantkę, bądź reprezentantki, których sesje odbywały się przez prawie cały 2017 rok. I tak w kalendarzu wzięło udział 35 radosnych biegaczek, które z wielkim entuzjazmem wzięły udział w tworzeniu kalendarza.

Przygotowywania do kalendarza trwały cały rok. O różnych porach roku i dnia umawiane były sesje fotograficzne, które wykonywał Piotr Rychter, fotograf związany z portalem lepszyPOZNAN.pl. Po przygotowaniu projektu graficznego i złożenia w całość kalendarza, poszedł do druku. Nie było by to możliwe, gdyby nie sponsorzy: ReklamoweGadżety.pl, M40.pl, Turisto oraz RTM Masch Service. Dzięki nim każda z uczestniczek projektu otrzymała własny egzemplarz kalendarza, a ponad 60 sztuk jako cegiełki zmienia Świat.

Teraz wszystko w rekach cudownych biegaczek, które koordynują aukcjami na wskazaną przez grupę osobę wymagającą wsparcia. Obecnie trwają pierwsze licytacje. Zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku Kalendarz Biegaczek, gdzie znajdują się bieżące informacje dotyczące aukcji. Kliknij tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak, Piotr Rychter / Kalendarz Biegaczek, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz