POZnań

Już w ten weekend targi Animal Fest

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Targi Animal Fest to okazja do spotkania dla hobbystów – zarówno doświadczonych hodowców, jak i początkujących pasjonatów, pragnący wymienić się doświadczeniem lub poszukujących wiedzy na temat odżywiania czy pielęgnacji domowych pupili. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić także wspólne stanowisko poznańskiego schroniska dla zwierząt i Miasta Poznań. Animal Fest odbędzie się 5-6 września w pawilonie 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie na targach pojawi się również wystawa Dinozaury w trójwymiarze.

Partnerzy Animal Fest przygotowali dla zwiedzających ogromną dawkę wiedzy. W przestrzeni edukacyjnej poprowadzone zostaną wykłady i prelekcje związane m.in. z adopcją psa i kota, pielęgnacją zwierząt, szkoleniem czy przygotowaniem psa do wystawy.  Nie zabraknie również widowiskowych pokazów psiego flyballu, fitnessu, frisbee i agility. Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz mody dla psów. 

Bezpłatne woreczki na psie nieczystości, gadżety i poradniki, przygotowane w ramach miejskiego programu “Kejter też poznaniak”, będzie można znaleźć na stanowisku poznańskiego schroniska dla zwierząt i Miasta Poznań. 

W tym roku targi zostały zdominowane przez psy, ale w przestrzeniach specjalnych uczestnicy wydarzenia zobaczą również inne zwierzęta, w tym egzotyczne okazy. Każdemu zwierzęciu towarzyszyć będzie ich właściciel, gotowy do odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. W pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się ponad 60 gatunków zwierząt z całego świata, będą to m.in. psy, koty, węże, jaszczurki, surykatki, lamy, wielbłąd, kucyk, skunksy czy ptaki drapieżne.

Targi to także okazja do zakupów – swoje produkty pokażą sklepy zoologiczne, producenci akcesoriów, smyczy, obroży, ubranek oraz naturalnych smakołyków. 

Animal Fest to nowe wydarzenie organizowane przez Grupę MTP. Jest kontynuacją targów Aqua&Zoo, które zostały poszerzone o nowe atrakcje i urozmaicony program. 

Dinozaury opanowały targi!

Do tej pory oglądane w książkach, potem w postaci bajek i filmów na ekranie, a także w plenerze, w formie olbrzymich modeli. Dinozaury. Teraz do ich świata będą mogli się przenieść mali i duzi za sprawą wystawy obrazów Dinozaury w trójwymiarze, która zagości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich tylko w ten jeden wrześniowy weekend.

W prezentowanych na wystawie obrazach, dzięki specjalnym okularom 3D, widać doskonałą iluzję przestrzeni i zwierząt. Jedno jest pewne: emocje będą towarzyszyć każdemu, bez względu na wiek! Bo jak tu nie spojrzeć w oczy legendarnemu tyranozaurowi, stanąć obok tarbozaura? Będzie można w ten sposób poznać także dromeozary, gigantozaury, czy dilofozaury oraz wiele innych słynnych gadów prehistorycznych – łącznie blisko 50 obrazów i ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców. Każdy zawiera merytoryczny opis podany w sposób, który nie pozwala obojętnie przejść wobec prezentowanych okazów i spowoduje, że zwiedzający zechce zgłębić jego historię. Dzięki efektowi trójwymiarowości osobniki wyglądają jak żywe i chcą wyjść z ram obrazów. 

Bilety i karty parkingowe dla samochodów można kupić tylko online na stronie www.ToBilet.pl – bilet trzeba pobrać również dla dzieci, ponieważ każdy uczestnik wydarzenia musi wypełnić ankietę epidemiologiczną. W Holu Wschodnim od ulicy Głogowskiej znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie pracownicy targów pomogą zakupić bilet online i wypełnić ankietę epidemiologiczną. Na targach dla zapewnienia bezpieczeństwa  obowiązuje szereg zasad jak np. bezdotykowy pomiar temperatury czy nakaz zakrywania nosa i ust.

W pierwszy weekend września na terenie MTP oprócz Animal Fest oraz wystawy Dinozaury w trójwymiarze odbędą się także Targi HOBBY. Wydarzenia odbędą się w godz. 10:00-18:00 (sobota) i godz. 10:00-17:00 (niedziela) w pawilonach 3 i 3A. Wejście: Hol Wschodni (ul. Głogowska), wjazd samochodem od ul. Śniadeckich.

Bilet na Animal Fest umożliwia wejście na Targi HOBBY – i odwrotnie. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz