Aglomeracja

Jutro ruszają Poznańskie Targi Piwne

Poznańskie Targi Piwne  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wszystkich miłośników i pasjonatów smaku rzemieślniczego piwa zapraszamy 15 i 16 listopada 2019 roku na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie odbędzie się siódma edycja Poznańskich Targów Piwnych oraz trzecia edycja Street Food Spot. Do dyspozycji gości będą dwie hale wypełnione najlepszym piwem oraz wyśmienitym jedzeniem.

Poznańskie Targi Piwne 2019 to przede wszystkim doskonała zabawa, edukacja i wyjątkowe smaki, które na długo pozostają w pamięci. Podczas najbliższej edycji swoją piwną ofertę zaprezentuje ponad 60. browarów i dystrybutorów. Piwo będzie się lało z blisko 500 kranów, ale wśród oferty browarników, cydrowników i miodosytników nie zabraknie także produktów w butelkach. – mówi Grzegorz Stachurski, organizator PTP 2019.

Piwo, to najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy ma wiele różnych odsłon. Może być orzeźwiające lub o obfitym słodowo-chmielowym smaku. Słomkowo-żółte lub ciemno-bursztynowe. Warzone w sposób tradycyjny lub z dodatkiem miodu, owoców, przypraw, czy nawet warzyw co ma znaczący wpływ na jego aromatyczno-smakowy profil. Poznańskie Targi Piwne od lat zapraszają swoich gości do poznawania i doświadczania tej szerokiej palety smaków i aromatów oferowanej przez współczesny świat rzemieślniczego piwa. Jeśli chcesz spróbować najciekawszych w tym sezonie Sour, Gose, Grodziskie, Pastry Stout i wielu innych, to koniecznie musisz wpaść na Poznańskie Targi Piwne 2019.

Organizatorzy Targów stworzyli niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Poznania, w którym można nabyć limitowane edycje piw, poradzić się ekspertów i piwowarów, ale i poznać wiodących producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych, w tym innowacyjne marki dopiero wchodzące na rynek. Targi zapoczątkowane w 2013 roku przez pasjonatów podbiły serca miłośników piwa zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki czemu każda kolejna edycja mogła szczycić się coraz większą liczbą zgromadzonych na miejscu gości. Niezliczona ilość piwa z całej Polski, przedstawiciele gastronomii, właściciele sklepów i hurtowni, blogerzy, redaktorzy pism branżowych, a w końcu miłośnicy i wielbiciele piwa tworzą niepowtarzalny klimat Poznańskich Targów Piwnych.

Innowacyjność oraz ciągły rozwój to znaki rozpoznawcze Poznańskich Targów Piwnych, dlatego w tym roku organizatorzy postanowili powołać do życia konkurs „Greater Poland” Beer Cup otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Spośród 230 zgłoszonych produktów, 15 profesjonalnych sędziów wybrało najlepsze piwo i cydr. Konkurs „Greater Poland” Beer Cup zorganizowany został w odpowiedzi na rynkową potrzebę obiektywnej oceny poziomu branży piwnej okiem doświadczonych sędziów. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych, w dniu 15 listopada 2019.

W szranki stanęli także domowi piwowarzy – do XI Poznańskiego Konkursu Piw Domowych nadesłano prawie 50 zgłoszeń. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z dwóch kategorii: Fruit Weizen i White IPA. Laureatów Konkursu poznamy również podczas Poznańskich Targów Piwnych.

Dzięki partnerowi wydarzenia, Kings of Mead, impreza stanie się miejscem II Europejskiej Konferencji Miodosytników. Jest to największe i jednocześnie najbardziej znaczące wydarzenie w Europie skierowane do miłośników i producentów miodów pitnych. Konferencja organizowana jest przy współpracy z EMMA (European Mead Makers Association) i skierowana jest do profesjonalnych i domowych miodosytników, ale również dla pszczelarzy i wielbicieli dobrego smaku. Udział w tegorocznej konferencji potwierdzili goście z 21 państw świata, w tym znana amerykańska blogerka Vicky Rowe, której radiowa audycja o tematyce miodów pitnych słuchana jest przez miodsytników na całym świecie.

W trakcie Targów odbędzie się również uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Mead Madness Cup oraz wyłoniona zostanie osoba, której przyznany będzie tytuł “Mead Personality of The Year”.

Na Poznańskich Targach Piwnych jak co roku nie zabraknie atrakcji! Jedną z nich jest Poznańska Piwna Mila, która odbędzie się w sobotę, 16 listopada. Przed uczestnikami 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo.

Asany z butelkami w dłoniach… Brzmi absurdalnie? Jeśli chcecie się przekonać, że joga ze szklanką piwa może być relaksująca i zabawna, to koniecznie wpadajcie na Piwną Jogę – idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego barbera i fryzjera. Podczas gdy gość delektuje się piwem, barber może zająć się pielęgnacją włosów i brody. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. W ramach akcji Movember panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. Badania te nie są ani inwazyjne, ani bolesne; nie wymagają także żadnego wcześniejszego przygotowania. Do punktu z badaniami można podejść nawet z piwem w ręce!

Stały program obejmuje m.in. Piwną Maturę, naukę origami, a strefa planszówek oferować będzie szeroki wybór gier.

Jak co roku, przy wejściu na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów m.in.: szklanki, koszulki, torby na piwo i plakaty.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/

Poznańskie Targi Piwne 2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).
GODZINY OTWARCIA:

piątek – 15.00 – 1.00
sobota – 12.00 – 1.00

BILETY:
Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych.
Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł.

Cena 2-dniowego karnetu to 35 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej. Do karnetu szklanka gratis!

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz