POZnań

Jeździł autobus 74, teraz będzie 174

autobus  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Przypominamy, że od dzisiaj zmieniła się numeracja autobusów na wszystkich liniach obsługiwanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przed dotychczasowymi numerami na liniach dziennych autobusów pojawi się cyfra 1.

Zmiany w numeracji linii autobusowych w całej naszej metropolii wprowadzane są sukcesywnie od wielu lat. Zaczynając od kierunku północnego, po wschodniej stronie Warty, numeracja rośnie w miarę poruszania się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Na przykład na terenie gmin Czerwonak i Murowana Goślina kursują linie o numerach powyżej 300, a dla gmin Swarzędz, Kleszczewo, Pobiedziska i Kostrzyn zarezerwowane są numery 400-499.

Do zakończenia procesu wprowadzania nowego systemu numeracji linii pozostało przenumerowanie miejskich linii autobusowych na trzycyfrowe – wyjaśnia Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego – rewolucji jednak nie będzie, zależy nam bowiem na tym, aby nowy system był czytelny dla wszystkich, a jednocześnie, aby nie dezorientował pasażerów, którzy przyzwyczaili się do obecnej numeracji.

Od początku 2019 roku przed dotychczasowymi numerami linii autobusowych miejskich pojawila się jedynka. Na przykład – obecna linia 74 stanie się linią nr 174. Nowe numery otrzymały już uruchomione jesienią autobusowe linie 170 i 188. Dzięki temu możliwe będzie uporządkowanie numeracji linii tramwajowych specjalnych, czy tymczasowych.

Po zmianach bimby jeździć będą na liniach o numerach od 0 do 99, a nocne od 200 do 209. Numery poznańskich linii autobusów dziennych zaczynać się będą od 100 do 199, a nocnych od 2110 do 299.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz