SieBuduje

Jest szansa na nowe miejskie mieszkania

Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu - Nowe Ogrody  Foto: materiały prasowe

300 mieszkań przy ul. Opolskiej, 150 przy ul. Biskupińskiej czy blok z 60 mieszkaniami na Nadolniku – takie szanse może przynieść kredyt, który być może zostanie udzielony przez Europejski Bank Inwestycyjny dwóm poznańskim spółkom. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to będzie to pierwsza taka sytuacja w Polsce, w której bank udzieli środków na budowę mieszkań socjalnych.

Miasto Poznań już od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Teraz wkraczają one w fazę poważnych deklaracji. Pracownicy ZKZL przekazali przedstawicielom banku informacje o planach inwestycyjnych spółki, zaprezentowali wstępne analizy finansowe oraz harmonogramy przyszłych inwestycji m.in. przy ul. Opolskiej i Biskupińskiej.

Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego i mamy sporą szansę na zawarcie umowy kredytowej na budowę mieszkań. Jeśli dojdzie ona do skutku, to będzie to pierwsza taka sytuacja w Polsce, w której bank przyzna środki na budowę mieszkań socjalnych i komunalnych – wyjaśnia zastępca prezydenta Miasta Poznania Arkadiusz Stasica.

Umowa dotyczyłaby budowy mieszkań przy ul. Opolskiej, Biskupińskiej i bloku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla na Nadolniku.

Byłyby to mieszkania, które Miasto będzie wynajmować w ramach zadań własnych w zakresie polityki mieszkaniowej – dodaje prezydent Stasica.

Kredyt zostałby udzielony Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych oraz Poznańskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

Podczas spotkania z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego szczegółowo omówione zostały oczekiwania kredytowe spółki oraz oferta unijnego partnera. Negocjacje zakończyły się wizytą w miejscach potencjalnych inwestycji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz