POZnań

Jest nowy zastępca Prezydenta Poznania

Tomasz Lewandowski Radny  Foto:

Wydawało się, że po początkowym, dość burzliwym czasie i szybkich zmianach na szczytach władz Poznania sytuacja się unormowała. Tymczasem doszło do kolejnego odwołania jednej osoby i powołania na jej miejsce innej.

Nowym zastępcą Prezydenta Jacka Jaśkowiaka został właśnie Tomasz Lewandowski, była gwiazda lokalnej lewicy. Zastąpił on na tym stanowisku Arkadiusza Stasicę, który sprawował tę funkcję od 6 lipca 2015 roku.

Odwołany zastępca Prezydenta Poznania ma zasiadać w zarządzie poznańskiego Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Poznańska lewica rok temu wzięła odpowiedzialność za współrządzenie miastem, zajęliśmy się m.in. gospodarką odpadami, ze wszelkimi błędami popełnionymi przez poprzedników czy poprawą warunków mieszkaniowych poznaniaków – mówił Tomasz Lewandowski – jako zastępca prezydenta, z pozycji wykonawczej będę mógł lepiej realizować pewne zamierzenia programowe ważne dla mieszkańców. Przede mną wiele zadań. To z pewnością ogromne wyzwanie, ale i zaszczyt. Zrobię wszystko, aby mieszkańcy byli z nas zadowoleni.

Nowy zastępca przejmie dotychczasowe kompetencje poprzednika. Będzie nadzorował sprawy dotyczące gospodarki komunalnej i lokalowej oraz sportu, jak również reprezentował Miasto w Związku Międzygminnym “Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”.

Tomasz Lewandowski był szefem SLD w Poznaniu, ale opuścił szeregi tego ugrupowania na początku 2016 roku. Zapowiadał wtedy tworzenie nowej partii. Z  wykształcenia jest prawnikiem, wieloletnim Radnym Miasta Poznania W kadencji 2014-18 jest członkiem kilku komisji, w tym Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej oraz Kultury Fizycznej i Turystyki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz