Swarzędz

Jest nowe Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Rabowicach  Foto: UM Swarzędz

Pomysł zrodził się tuż po wakacjach, panie się szybko zorganizowały i zaczęły działać. Koło Gospodyń Wiejskich w Rabowicach jest już zarejestrowane, a zrzeszone w niej gospodynie mają sporo pomysłów.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rabowicach powstało, aby z dumą reprezentować wieś, być oparciem dla mieszkańców, a różnorodne doświadczenia i wykształcenie członków, pozwalają na organizację wszechstronnych działań dla integracji tej prężnie rozwijającej się miejscowości – deklarują.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się na początku października uczestniczki miały okazję się poznać, porozmawiać o swoich talentach i ustalić w jakim kierunku chcą wspólnie podążać. To właśnie podczas tego pierwszego spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które widzimy na górze.

Nowe Koło liczy obecnie 40 osób. Panie przede wszystkim chcą działać na rzecz rozwoju kobiet organizując kursy, warsztaty i wykłady, wspierając działalność kulturalną w Rabowicach oraz działać na rzecz rozwoju i reprezentowania wsi.

Zapraszamy wszystkie Panie z Rabowic i okolic – zachęca Koło Gospodyń Wiejskich – będzie się działo!

W planach jeszcze na ten rok są spotkania, podczas których będą poruszone tematy w zakresie doradztwa zawodowego i prawnego, warsztaty z rękodzieła, kulinarne oraz kosmetyczne. Rok zakończony zostanie wspólną Wigilią. Korzystając z tego, że w są w ich gronie panie pracujące w obszarze rekrutacji, zorganizowane zostały ostatnio warsztaty zawodowe. Tematem przewodnim było jak skutecznie przygotować się do procesu rekrutacji.

Kilka dni temu panie spotkały się, by wspólnie przygotować lampiony z dyń na nadchodzące Halloween. Dla tych, które tego zwyczaju nie praktykują, była to okazja zrobienia lampionu na Dzień Dyni.

Przygotowałyśmy również przepisy, do których można wykorzystać pozostały miąższ – relacjonowały – pomysłowość naszych członkiń nie zna granic, a gdy zobaczyłyśmy Dziewczyny przychodzące z wkrętarkami, wiedziałyśmy, że będzie solidne drążenie.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Swarzędz, Małgorzata Przybylska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz