Aglomeracja

Jest już ponad 500.000 złotych #dlaEryka!

Łańcuch Życia #dlaEryka  Foto: lepszyPOZNAN / gsm

Kwota pieniędzy zbieranych na specjalnym portalu na leczenie Eryka przekroczyła dzisiaj 500.000 złotych. Podczas ostatniego weekendu przeprowadzono kilka akcji, które miały zwrócić uwagę na prowadzoną zbiórkę. Jak widać wysiłek wielu zaangażowanych w to ludzi przyniósł efekty.

Eryk Piasecki jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 22 w ZSP nr 7 w Poznaniu. Kolejny już raz niestety zmaga się z chłoniakiem limfoblastycznym. Jest przygotowywany do kolejnego przeszczepu szpiku. Z tego powodu potrzebne mu są częste transfuzje krwi i preparatów krwiopochodnych, ale w bankach krwi ciągle brakuje. Nastolatek potrzebuje również leku Blinatumomab, którego zadaniem jest zlikwidowanie wszystkich komórek rakowych w jego organizmie. Początkowo lekarze mówili, że leczenie kosztować będzie 2.000.000 złotych.

Ostatecznie zdecydowano, że Eryk zostanie poddany dwóm pierwszym cyklom leczenia, a koszt ich wyniesie około 650.000 złotych. Lek nie jest refundowany, a suma jaka jest potrzebna choć mniejsza od początkowej, znacznie p8.rzekracza możliwości rodziców chłopca.

Choroba Eryka zmobilizowała do działania uczniów z jego szkoły, a także nauczycieli i mieszkańców Antoninka. Przyłączyła się także szkoła z os. Warszawskiego, radni osiedla i przedsiębiorcy. Każdy dokłada coś od siebie.

Tylko w ostatni weekend zorganizowany został Łańcuch Życia, jeździła specjalna bimba, odbyło się morsowanie i zbiórka krwi. Wcześniej był także kiermasz, koncert, odbywają się aukcje przekazanych przedmiotów, prowadzone są przy różnych okazjach kwesty.

Bejmy #dlaEryka można wpłacać na specjalne konto, można przekazać na ten cel 1% podatku, bądź poprzez platformę sięPomaga. To właśnie na tej stronie przekroczona została symboliczna kwota 500.000 złotych! Stało się to dzisiaj kilka minut po godzinie 14:00.

Licznik wpłacanych pieniędzy przyspieszył właśnie w weekend i jak do tej pory nie zwalnia. W czwartek wieczorem na koncie Eryka na platformie siePomaga było nieco ponad 306.000 złotych. Teraz, a jest poniedziałek (29.01) jest już 508.714 złotych, które wpłaciło 22.272 osób.

Pieniądze #dlaEryka można wpłacać na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, PKO S.A. IV Oddział Poznań 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 (hasło „ERYK PIASECKI”) lub przez stronę siePomaga, którą znajdziesz klikając tutaj.

Można także przekazać 1% podatku wskazując w rozliczeniu rocznym konto: Organizacja Pożytku Publicznego Numer KRS 0000023852 HASŁO: „ERYK PIASECKI”.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / gsm, facebook.com/dlaeryka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz