Swarzędz

Jeśli nie lotnisko, to co?

6. Zlot Gigantów - Lotnisko Aeroklubu Poznańskiego - 9.06.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

O tym, że lotnisko w Kobylnicy zostanie zamknięte mówiono już w ubiegłym roku. Przekazywano sobie też informację, że na tych rozległych terenach ma powstać nowe osiedle, na którym zamieszka kilkanaście tysięcy osób. Władze Gminy Swarzędz do dyskusji o przyszłości tych terenów zaprosiło mieszkańców.

Właścicielem terenu jest w tej chwili Aeroklub Poznański, ale planuje przeniesienie lotniska. Równocześnie złożył wniosek o zmianę obecnej funkcji lotniska w obowiązujących dokumentach planistycznych.

Lotnisko w Kobylnicy zajmuje duży teren o powierzchni około 120 hektarów, którego zagospodarowanie może znacząco wpłynąć na rozwój naszej gminy, przyszłe inwestycje i warunki życia mieszkańców – wyjaśnia Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Władze Gminy chcą poznać preferencje i oczekiwania co do funkcji i zagospodarowania terenu lotniska w przyszłości, nim rozpoczną się prace nad sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

Mieszkańcy mogą zatem wziąć udział w konsultacjach, które prowadzone będą za pomocą specjalnej strony internetowej bądź wypełniając ankietę w Biurze Obsługi Interesanta w godzinach pracy UMiG.

Państwa głos jest ważny dla podjęcia dalszych decyzji! – przekonuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

W ankiecie padają pytania o różne możliwe sposoby wykorzystania terenów, w przypadku opuszczenia ich przez Aeroklub Poznański. Można między innymi zagłosować nad budową domów, określić ile miałyby mieć kondygnacji, czy potrzebne będą drogi oraz np. wiadukt lub tunel umożliwiający przejazd przez tory kolejowe.

Badanie opinii na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu realizuje Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr hab. Tomasza Kaczmarka.

Ankietę internetową, którą znajdziecie klikając tutajmożemy wypełnić do niedzieli 30 października.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz