K U L T U R A

JazZamek#57 – sneaky jesus

sneaky jesus  Foto: materiały prasowe / FB / Filip Kucharczyk

Sneaky jesus wystąpi na Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek w ramach cyklu JazZamek. Wrocławski kwartet tworzy nieoczywiste dźwięki łącząc tradycyjny jazz z elementami muzyki kosmicznej i miejskiej.

Kwartet wystąpi w składzie: saksofonistka Matylda Gerber, gitarzysta Maciej Forreiter, basista Beniamin Łasiewicki oraz perkusista Filip Baczyński.

Grupa powstała w 2019 roku mocno zaznaczając swoją obecność, zyskując popularność w polskich i zagranicznych mediach jazzowych oraz poświęconych muzyce niezależnej. Ich udany debiut w 2021 roku „For Joseph Riddle” oraz kolejny z albumem „For Chaching Taphed” znalazły się w rozgłośniach radiowych takich jak: BBC, Polskie Radio, RTE i Worldwide FM.

Pozytywne recenzje znalazły się na łamach czasopism „Jazz Forum”, „Jazz Press”, „Music Is My Sanctuary” i „Bandcamp Daily”.

Twórcy sneaky jesus to laureaci drugiego miejsca w międzynarodowym konkursie zespołów jazzowych Mladi Ladi Jazz w Pradze w roku 2022. Otrzymali również nominacje do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej w roku 2023 oraz plebiscytu „Gazety Wyborczej” Sanki w roku 2022.

JazZamek #57 – sneaky jesus

Centrum Kultury Zamek
sobota, 11 maja, godzina 18:00

Bilety w cenie: 40 zł i 45 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / Filip Kucharczyk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz