K U L T U R A

JazZamek #30 – Stanisław Słowiński Visions – zdjęcia

JazZamek #30 - Stanisław Słowiński na Dziedzińcu Zamkowym  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Podczas wczorajszego wieczoru na scenie wstąpił znakomity wirtuoz jazzowy Stanisław Słowiński, któremu towarzyszyli muzycy europejskiej sceny jazzowej: Franciszek Raczkowski na fortepianie, Justyn Małodobry na kontrabasie oraz Adam Stępniowski na perkusji. Niespodzianką był występ młodego trębacza Maurycego Majewskiego, który pomimo młodego wieku czuł się na scenie jak ryba w wodzie. I nie ma się też co dziwić, że od razu skradł serca poznańskiej publiczności.

To jeden z tych koncertów, który zapada w pamięci. Charyzma artysty, ogromna pasja i wrażliwość z jaką oddaje się muzyce. Można to było poczuć wczoraj na żywo. Występ Stanisława Słowińskiego została nagrodzona wielkimi brawami. Trudno się z tym nie zgodzić. Wspaniały koncert, którego nie zapomną ci, którzy na niego przyszli.

Kolejny koncert w ramach JazZamek odbędzie się w środę 29 lipca. Pod numerem #31 usłyszymy jedną z najbardziej oryginalnych grup na europejskiej scenie muzyki improwizowanej Backspace wsparty wizualizacjami Patryka Lichoty.

Backspace [augmented] feat. Patryk Lichota.
Dziedziniec Zamkowy
środa, 29 lipca, godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz