Aglomeracja

Jak spełnić podróżnicze marzenia?

Sladami marzeń  Foto: facebook

Pięknie jest marzyć, ale jeszcze lepiej te marzenia realizować. Po raz piąty organizatorzy Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń zapraszają na cykl spotkań – na podróż przez wszystkie kontynenty, pełną podróżniczych inspiracji i wspaniałych osobowości. Wydarzenie odbywa się w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Podczas V edycji Festiwalu będzie można wysłuchać 21 prelekcji wygłoszonych przez 27 prelegentów.

Jasmina i Tomasz Labus - Festiwal Podróżniczych Marzeń

Trzy dni festiwalu pozwolą nam odbyć podróż przez siedem kontynentów, pokonamy tysiące kilometrów, zobaczymy odległe zakątki Świata a o tym wszystkim opowiedzą ludzie z pasją, którą potrafią zarażać. W tym roku po raz pierwszy część imprezy dedykujemy Polsce – mówą Jaśmina i Tomasz Labus, organizatorzy wydarzenia.

Wśród tegorocznych gości specjalnych pojawią się m.in. Piotr Horzela zwycięzca poprzedniej edycji Festiwalu – spojrzy na podróże jako element i styl życia, Małgorzata Szumska – autorka książek „Zielona Sukienka” oraz „Twarze Tajfunu” oraz Jakub Rybicki i Paweł Wicher – prekursorzy zimowych podroży rowerowych – jednośladem pokonali już m.in. Bajkał i ostatnio Grenlandię o której opowiedzą w tym roku. O swoich projektach opowiedzą także: Adam Banach – członek Fundacji Ernesta Malinowskiego, organizator letniej szkoły języka angielskiego w peruwiańskim Chivay oraz Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego – który w tym roku stanął na dnie najgłębszej jaskini świata. Natomiast Emil Witt – opowie o swoich eskapadach do dalekiej i niezbadanej Amazonii.

Podczas sobotniej prelekcji dr Karoliny Mrówki dowiedzieć się będzie można jak zaplanować podróży po Azji aby uchronić się przed chorobami, będzie to prelekcja pełna praktycznej wiedzy medycznej popartej ogromnym doświadczeniem.

Odbędą się także pokazy tańca, będzie można nabyć książki, gadżety podróżnicze oraz porozmawiać z prelegentami tuż po spotkaniu oraz podczas After Party.

V Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, 17-19.02.2017- Międzynarodowe Targi, Pawilon 15, Sala G.1 (Pawilon w którym znajduje się Sala Ziemi), wejście Zachodnie od ulicy Śniadeckich.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Użyte w artykule zdjęcia: facebook, J. Lasota / materiały Festiwalu Podróżniczego , Fabian Mielcarek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz