Dębiec

Jak pomóc poszkodowanym w wybuchu kamienicy

Uratowany z gruzowiska pies  Foto: PSP

Osoby poszkodowane podczas wybuchu gazu i zawaleniu kamienicy na Dębcu otrzymały już pierwszą pomoc. Miasto zapewniło im miejsca w hotelu przy ul. Łozowej, a w poniedziałek wypłacono pierwsze zasiłki. Poznaniacy spontanicznie zaczęli przekazywać dary, ruszyły też zbiórki pieniędzy.

Pomoc dla ofiar eksplozji dociera z wielu stron, dzięki Państwu, na tę chwilę udało się zebrać 34.272,37 złotych – informował Caritas Poznań w poniedziałek wieczorem – razem z Caritas Polska przekażemy kolejne 50.000,00 zł

Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo osoby, które podczas zawalenia się kamienicy straciły dorobek swego życia, może pieniądze przekazać za pomocą strony Caritasu (kliknij tutaj by na nią przejść). Można również pomóc robiąc przelew na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej 87 1600 1084 1846 4045 8000 0001 w tytule wpisując Kamienica. Wszystkie wpłacone pieniądze, ale też dary zostaną w całości przekazane osobom dotkniętych katastrofą.

Dary rzeczowe można przynosić do siedziby Caritasu, przy ul. Rynek Wildecki 4a.

W tej chwili poszkodowanym w wybuchu kamienicy na Dębcu najbardziej przydadzą się środki czystości, artykuły higieniczne oraz kosmetyki. W szczególności chodzi o żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, kremy do golenia oraz środki do prania i płukania tkanin.

Zbiórki na rzecz poszkodowanych prowadzi też m.in. parafia pw. Świętej Trójcy, Szkoła Podstawowa nr 84, Społeczna Waldorfska Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum oraz Akademia Piłkarska Dębiec.

Użyte w artykule zdjęcia: PSP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz