Centrum

Irlandia – to ona płacze deszczem

Pierwszy mecz w Poznaniu - Strefa Kibica - mecz Irlandia-Chorwacja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Pierwszy mecz w Poznaniu - Strefa Kibica - mecz Irlandia-Chorwacja Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmTłoczno i chwilami gorąco było dzisiaj na Starym Rynku, ale im bliżej było godziny 20:45, tym mniej bawiło się tutaj Irlandczyków i Chorwatów. Kto miał bilet, ten jechał na Stadion Miejski, by dopingować swoją reprezentację na żywo. Pozostali pojawili się w Strefie Kibica. Mecz Irlandii z Chorwacją był pierwszym rozgrywanym w Poznaniu.

Na Starym musiała dzisiaj kolejny raz interweniować policja, ale nadal te niesympatyczne sytuacje należy traktować jako incydenty. Zdecydowana większość kibiców, choć zostawia wielkie góry śmieci, potrafi się doskonale bawić.

Więcej osób oglądało na Placu Wolności pierwszy dzisiaj mecz, a więc reprezentacji Włoch i Hiszpanii. Choć podczas tej transmisji również padał deszcz, atmosfera była jakby bardziej gorąca. Być może była to zasługa gorących, południowych temperamentów, które udzieliły się także obecnym tutaj Polakom.

Gdy wybiła godzina 20:45 na płycie przed sceną z gigantycznym telebimem przeważali Irlandczycy. Spora ich grupa doskonale się bawiła od pierwszych minut meczu. Nie opuścił ich dobry nastrój nawet po stracie pierwszej bramki. Obserwując ich na Starym i w Strefie Kibica, można odnieść wrażenie, że kibice ci odczuwają radość z samego faktu kibicowania w grupie. Pozazdrościć.

Chorwaci stojący obok kibiców w zielonych koszulkach wznosili okrzyki radości przy każdej składnej akcji własnej reprezentacji. Trzeba przyznać, że mieli zdecydowanie więcej okazji do okazywania zadowolenia, niż kibice drużyny przeciwnej.

Czy warto oglądać mecze w tym miejscu? Warto! Choć trzeba trzymać kartę PayPass na wodzy, bo można niezauważenie stracić sporo bejmów. Przykładowo kiełbasa z rusztu podawana w bułce z musztardą bądź keczupem kosztuje 10,00 złotych, mała butelka coli to wydatek 6,00 złotych, a kufel piwa będzie nas kosztować 8,00 złotych.

Kto nie zaopatrzył się w oryginalne koszulki Euro 2012 i będzie chciał to nadrobić w Strefie Kibica przepłaci około 20,00 złotych. W sklepiku z gadżetami T-shirt z logo turnieju, bądź poznańskim stadionem kosztuje 80,00 złotych. Blisko 130,00 złotych trzeba zapłacić, gdy chce się paradować w koszulce którejś z reprezentacji.

Pierwszy mecz rozgrywany w Poznaniu zakończył się porażką Irlandii, która przegrała z Chorwacją 1:3.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz