POZnań

Inauguracja III kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Poznania

Urząd Miasta Poznania  Foto:
Urząd Miasta Poznania

Dziś o godzinie 14:30 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się inauguracyjna sesja III kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Sesja zostanie rozpoczęta przez Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza, który pokieruje wyborami na przewodniczącego lub przewodniczącą młodzieżowej rady. Dalej radni wybiorą także swoich wiceprzewodniczących oraz sekretarza.

Ostatnia kadencja działała bardzo prężnie, postawili nam wysoką poprzeczkę. – śmieje się Julia Waligóra, radna Młodzieżowej Rady Miasta – Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku uda nam się utrzymać poziom i zdobyć znów nagrodę dla najlepszej młodzieżowej rady w Polsce. Z drugiej strony w pewnych kwestiach będzie nam z pewnością łatwiej, bo widzimy, że radni miejscy i urzędnicy przekonali się do naszych postulatów i wspierają nas w tworzeniu polityki młodzieżowej w Poznaniu.

Oczywiście, traktujemy radę w pewnym sensie jak nasze dziecko, więc rozstanie przychodzi z trudem. – komentuje Małgorzata Witek, była już Przewodnicząca Młodzieżowej Rady, a obecnie miejska Radna w Obornikach. – Te dwa lata były niesamowitą przygodą, zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które teraz wykorzystujemy na studiach, czy w dorosłym już samorządzie.

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania jest organem konsultacyjnym i reprezentującym młodzież w strukturach lokalnych. Każda szkoła średnia ma prawo wybrać jednego przedstawiciela, który będzie pełnił mandat radnego. Rada ma charakter apartyjny, a jej celem jest reprezentowanie interesów poznańskiej młodzieży, wspomaganie aktywności młodych oraz rozpowszechnianie idei samorządowej i społeczeństwa obywatelskiego.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz