Sport

Impreza wioślarska dla osób z niepełnosprawnościami

Avalon Extreme Rowing Hard  Foto: materiały prasowe

Na wiosnę Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, organizuje zawody na ergometrze wioślarskim. Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie, ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie w całej Polsce.

Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!

Rekrutacja uczestników trwa do 23 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego.

Zakwalifikowane osoby przystąpią do eliminacji, które będą prowadzone od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone będą w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a konkretne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.

Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja 2023 roku. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody.

W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.

Cel wydarzenia

Cztery lata czekaliśmy na powrót Avalon Extreme Rowing Hard. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnopolskich zawodach na ergometrze wioślarskim! Nie trzeba być sportowcem, każdy może przyjść i sprawdzić swoje siły w myśl idei #wystarczyzacząć. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i sportowe emocje na najwyższym poziomie! – Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz