K U L T U R A

Recital Artura Andrusa

Znany i lubiany satyryk, Artur Andrus wystąpi ze swoim recitalem kabaretowym w poznańskiej Operze  już w najbliższy poniedziałek. 

Artur Andrus plakatArtur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz oraz laureat konkursu “Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień pracuje w radiowej trójce oraz co jakiś czas komentuje polityczne wydarzenia w “Szkle kontaktowym”.

W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty.

W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.

Na scenie obok Artura Andrusa wystąpi Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon) oraz Paweł Żejmo (perkusja).

Recital kabaretowy pełen humoru i muzyki odbędzie się w Teatrze Wielkim w Poznaniu w poniedziałek 25 kwietnia o godzinie 19:00.

Artur Andrus

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz